Onarılmayan Kanalizasyona Şarkılı Tepki

Düzce’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan konutlarda oturan Roman vatandaşlar, sürekli taşan kanalizasyonlarının onarılmamasına şarkı yazarak tepki gösterdi.

Onarılmayan Kanalizasyona Şarkılı Tepki
Çamköy Mahallesi’nde bulunan gecekondularda oturan vatandaşlar için Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ tarafından yeni konutlar yapıldı. İki yıl önce yeni binalarına taşınan Roman vatandaşların oturduğu konutlardaki kanalizasyonların sürekli taşması bina sakinlerini isyan ettirdi. Kanalizasyonların taşmasıyla birlikte bodrum katlar suyla doldu. Yaşanan kötü koku nedeniyle evlerinde oturamaz hale gelen Roman vatandaşlar kanalizasyonların onarılması için belediyeden yardım talep etti. Belediye ekiplerinin de gerekli çalışmayı yapmaması nedeniyle vatandaşlar ellerinde kovalarla kanalizasyon sularını temizliyor. 
 
’YALNIZIZ BAŞKANIM, YALNIZIZ YALNIZ’
 
Bina sakinlerinden Yaşar Acar, yazdığı şarkıyla belediyeye tepki gösterdi. Acar’ın yazdığı şarkıda "Bu eski halimizden eser yok şimdi. B..ların içinde yaşıyoruz şimdi. Tutun kollarımızdan reziliz şimdi. Yalnızız başkanım, yalnızız yalnız. O eski evlerde mutluyduk önceden. TOKİ’lerde rezillik çekiyoruz şimdi. Bu b..ların içinde hasta olduk şimdi. Çoluk çocuk enfeksiyon kaptılar şimdi" dizeleri yer aldı.
 
Oğlunun yeni ameliyat olduğunu belirten bina sakinlerinden Ayşe Acar, "Kanalizasyonları gelip bir türlü onarmıyorlar. Oğlum hasta bu pislik ve kokudan daha da hasta oluyor. Buna bir an önce çözüm bulsunlar" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2015, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER