'Ona Sarılmak İstiyorum'

Eskişehir’de 7’nci kattaki evin penceresinden düşen minik Ecrin Esen’i havada tutarak ölümden kurtaran temizlik işçisi 41 yaşındaki Şükrü Deniz, "Onu bir an kızım Selvinur sandım, tereddüt etmeden koşup tuttum" dedi. Yaptığı kahramanlık nedeniyle her gittiği yerde ilgi gören Şükrü Deniz, "Ecrin’in durumu düzelsin hastanede ziyaret edip ona sarılmak istiyorum" dedi.

'Ona Sarılmak İstiyorum'
 
Eskişehir’in Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı’ndaki 7 katlı Şahin Sitesi’nde geçen cuma günü akşam saatlerinde meydana gelen olayda, temizlik işçisi Şükrü Deniz, önce ayakkabıları, sonra da kendisi düşen 4 yaşındaki Ecrin Esen’i havadayken tutarak ölümden kurtardı. Odunpazarı Belediyesi’nin temizlik işini ihaleyle verdiği taşeron şirkette aylık 1150 lira ücretle çalışan evli 3 çocuk babası Şükrü Deniz, kurtardığı Ecrin Esen’in sağlık durumunun iyiye gitmesine çok sevindiğini söyledi.
 
Ecrin’in Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nden çıkartılıp ortopedi servisine alındığını öğrendiğini belirten Şükrü Deniz, "Onun iyi olması her şeyden daha önemli. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile birlikte yakında Ecrin’i hastanede ziyarete gideceğiz. Onu bir an önce hastanede ziyaret edip sarılmak istiyorum" dedi.
 
"AYNI ŞEYİ YİNE YAPARIM"
 
Olay sırasında kaldırımı süpürdüğünü anlatan Şükrü Deniz önce 7 katlı sitenin üst katlarından çocuk ayakkabılarının düştüğünü söyledi. Yukarı baktığında küçük bir kız çocuğunun pencereden sarktığını gördüğünü ifade eden Deniz şöyle devam etti:
 
"Bağırıp çevredekilere ’Çocuk düşüyor koşun’ diye bağırdım. Ancak, kimse ilgilenmedi. Penceredeki küçük kız benim 6 yaşındaki kızım Selvinur gibiydi. Tam onun boyunda onun kilosundaydı. Kızın düşmek üzerine olduğunu görünce hiç tereddüt etmedim. Onu bir an kızım Selvinur sandım, tereddüt etmeden ellerimi açıp koşup onu havada tuttum. Çok hızlı düştü, omzuma çarptı, birlikte yere yuvarlandık. Bir süre yerde kaldık. Çocuk ağlıyordu. Çevreden gelenler bizi kaldırdı, daha sonra da çocuğu ambulansla hastaneye götürdüler. Aynı şey şimdi de olsa yine hiç düşünmeden yine yaparım."
 
ÖDÜL ALDI
 
Çalıştığı şirketin kendisine bir aylık ikramiye, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Belediye Meclisi üyelerinin de plaket ve çeyrek altın verdiğini söyleyen Şükrü Deniz, "Verilen hediyeler benim için bir şey ifade etmiyor. Benim için çocuğun hayatının kurtulması önemli" diye konuştu.
 
Odunpazarı Kaymakamı Selim Parlar da bugün makamında kabul ettiği Şükrü Deniz’i tebrik etti ve çeyrek altınla ödüllendirdi.
 
AİLESİ GURUR DUYUYOR
 
Erenköy Mahallesi’nde kiralık bir evde oturan temizlik işçisi Şükrü Deniz’in ailesi de kendisiyle gurur duyuyor.
 
Eşi Necla Deniz, küçük Ecrin’in yaşamının kurtulmasına sevindiğini söylerken, çocukları 16 yaşındaki Caner ile kızları 14 yaşındaki Rabia ve 6 yaşındaki Selvinur da babalarına sarılıp "Seninle gurur duyuyoruz" dedi.
 
ECRİN AMELİYATA ALINDI
 
Bu arada Osmangazi Üniversitesi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nden tedavi gören minik Ecrin’in sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı.
 
Dün akşam Yoğun Bakım Servisi’nden çıkartılıp ortopedi servisine yatırılan Ecrin Esen bugün öğleden sonra bacaklarındaki kırıklar nedeniyle Doç. Dr. Ulukan İnan tarafından ameliyata alındı. Ecrin’in ameliyat sonrası bir süre yoğun bakımda tutulacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER