banner51

'Ölenler Rüyalarıma Girmeye Başladı'

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde birlikte alkol ve uyuşturucu aldıkları arkadaşlarının gözleri önünde 46 yaşındaki Sabri Öztürk’ü öldürüp cesedini yakan, 1 gün sonra da gördüklerini polise haber vermesinden çekindikleri 23 yaşındaki Ferhat Yavuz’u öldürdükleri suçlamasıyla tutuklanan 42 yaşındaki İlker Alkış, 36 yaşındaki Ali Mete ve 24 yaşındaki Kadir Güzel’in yargılanmasına devam edildi. Duruşmada ifade veren Kadir Güzel, cinayetler sırasında uyuşturucu kullandığını belirterek, “Ölen ...

'Ölenler Rüyalarıma Girmeye Başladı'
 
Sabri Öztürk’ün cesedi, geçen ocak ayında Kütahya’nın Domaniç İlçesi ile ulaşımı sağlayan karayolu üzerindeki ormanlık alanda bulundu. Araştırmada Öztürk’ün tüfek ile ateş edilerek öldürüldükten sonra cesedinin yakıldığı anlaşıldı. Bir gün sonra ise tüfekle öldürülen Ferhat Yavuz’un cesedi Bilecik yolu üzerindeki ağaçlık alanda bulundu. Polis, üzerinden kimlik çıkmayan cesetleri, kayıp başvurusunda bulunan ailelerin teşhis etmesi sonucu tespit etti. Öldürülen kişilerin yaptıkları telefon görüşmelerini ve görgü tanıklarını dinleyen ekipler, cinayetlerle ilgili İlker Alkış, Ali Mete ve Kadir Güzel’i gözaltına aldı. Ali Mete ve Kadir Güzel’in, katil zanlısı olarak İlker Alkış’ı suçladı. İlker Alkış’ın ise cinayetlerle ilgisinin olmadığını söyledi. Adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.
 
İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Kasten adam öldürmek’ suçundan 2’şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle haklarında dava açılan sanıkların yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Ali Mete ve Kadir Güzel katıldı. Geçen duruşmada diğer sanıkların ifade vermelerini etkilememesi amacıyla salon dışına çıkarılan İlker Alkış ise bu kez duruşmaya gelmedi.
 
’AKIL SAĞLIĞIM YERİNDE’
 
Duruşmada savunmasını yapan Kadir Güzel, kendisiyle ilgili talep edilen müşahede kararını kabul etmediğini belirterek, “Akıl sağlığımda bir problem yok. Bu olaydan sonra ölen kişiler rüyalarıma girmeye başladı. Psikiyatriye göründüm. Olay tarihinde hepimiz uyuşturucu almıştık” dedi.
 
Sanık Ali Mete ise iddianamede isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “Sabri Öztürk cinayetinde İlker Alkış, tüfekle sırtına ateş etti ve vurdu. Muhtemelen sanık Kadir Güzel aşırı uyuşturucu etkisinde olduğundan tüfeğin bagajdan benim tarafımdan getirildiğini hatırlıyor. Fakat olayın aslı İlker’in bizzat bagajdan tüfeği kendisinin aldığıdır” dedi.
 
Mahkeme heyeti, Kadir Güzel’in Bursa’da psikiyatri kontrolünden geçmesine, mahkemenin 25 Ocak 2015 tarihine ertelenmesine karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER