Ölen Moğol Kızın Ailesi İstanbul'da...

14 Şubat Sevgililer Günü’nü geçirmek üzere İstanbul’a tatile gelen, ancak eğlence dönüşü kaldıkları otelin önünde denize düşerek hayatını kaybeden Moğolistanlı genç sevgililerden Sarangeral Dorlig Jav’ın Moğolistan’da parlamenter olan babası D. Doryling Jav ve eşi İstanbul’a geldi.

Ölen Moğol Kızın Ailesi İstanbul'da...
THY’ye ait uçakla Moğolistan’ın Ulanbatur kentinden İstanbul’a gelen baba D. Doryling Jav, anne ve diğer aile üyelerini Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda yetkililer karşıladı.
 
Jav ailesi, kızlarının başına gelen acı olay üzerine konuşmak istemedi.
 
OLAY NASIL OLDU?
 
İsviçre’de öğrenci olan Sereter Bat Erdene ile kız arkadaşı Sarengerel Dorlig Jav, 7 Şubat günü İstanbul’a gelerek Beşiktaş’ta 5 yıldızlı bir otele yerleşti. İddiaya göre, 2 sevgili dün Ulus’ta bir gece kulübünde eğlenceye gitti. Daha sonra bir taksi ile Beşiktaş’a gelen çiftten Sereter Bat Erdene, otelin deniz kıyısında bulunan istinat duvarında yürümeye başladı. Bu sırada Erdene, dengesini kaybederek suya düştü. Olayı gören kız arkadaşı da hemen Erdene’nin peşinden denize atladı. Ancak 2 öğrenci de dalgaların arasında kayboldu. Misafirlerinin otele gelmemesinden şüphelenen ve sahilde bayan çantası bulan otel görevlileri polise haber verdi. Güvenlik kameraları incelenince korkunç olay ortaya çıktı. Yapılan aramalarda, önce Sarengerel Dorlig Jav’in cesedine ulaşıldı, daha sonra da iskele altında Sereter Bat Erdene’nin cesedi bulundu.
 
İki gencin cesedi Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER