Ölen işçilerin ceset tespiti yapıldı, cenazeler toprağa verilecek

Eskişehir'de Oto Tamirciler Sitesi'nde, makine üretmek için kiralanan, ancak kaçak yollarla patlayıcı madde imalat edildiği belirlenen atölyede meydana gelen patlamada ölen işçilerin cesetlerinin kime ait olduğu DNA yoluyla tespit edildi.

Ölen işçilerin ceset tespiti yapıldı, cenazeler toprağa verilecek

75. Yıl Oto Tamirciler ve Tornacılar Sitesi'nde bir iş yerinde meydana gelen patlama ve çıkan yangında, Biyoloji Mühendisi Melik Duran (27), Ahmet Uysal (23), Umut Küçükarabacı (23), İsmail Tünel (22) olay yerinde yanarak hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna götürülen ve etleri yandığı için sadece kemikleri kalan işçilerin cesetlerinin kime ait olduğu belirlenememişti. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan ve iki gündür süren DNA çalışmaları sonuçlandı. Ailelerden alınan kan örneklerinden yola çıkılarak yapılan çalışmalar sonunda, ölen işçilerin cesetlerinin kime ait olduğu belirlendi.

   Yapılan çalışmalar ardından, cesetler ailelere teslim edilmeye başlandı. Biyoloji mühendisi olan ve sigortasız çalıştırıldığı öğrenilen Melik Duran'ın cenazesi, ailesi tarafından sabah saatlerinde teslim alındı. Duran'ın, Tokat'a götürülen cenazesi, Zile ilçesinde toprağa verilecek. Duran'ın bir süre önce gezmeye geldiği Eskişehir'de iş bulduğu ve kısa süre önce de söz konusu patlamanın olduğu iş yerinde çalışmaya başladığı öğrenildi.

   Bu arada, patlamada ölen diğer işçiler Ahmet Uysal, Umut Küçükarabacı, İsmail Tünel'in cenazeleri ise öğleden sonra ailelerine teslim edilecek.

 İşçilerin ikisi için Eskibağlar Mahallesi Kırım Camii'nde, diğer bir işçinin ise Hacı Yunus Camii'nde ikindi namazına müteakip yapılacak cenaze töreni ardından toprağa verileceği kaydedildi.

   Öte yandan, patlamanın olduğu iş yeri sahibi Zafer Akansel, dün akşam çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER