Ölen İşçi Tokat'ta Toprağa Verildi

İstanbul Ümraniye’de İSKİ’nin atık su kanal çalışması sırasında göçük altında kalarak yaşamını yitiren işçi 38 yaşındaki Kadir Taştan’ın cenazesi, memleketi Tokat’ın Pazar İlçesi’ne bağlı Taşlık Köyü’nde toprağa verildi.

Ölen İşçi Tokat'ta Toprağa Verildi
Kadir Taştan, geçen pazartesi günü Ümraniye’de İSKİ’nin atık su kanal çalışması sırasında toprak altında kalarak yaşamını yitirdi. Yakınları tarafından İstanbul’dan dün akşam alınan Taştan’ın cenazesi bu sabah Tokat’ın Pazar İlçesi’ne bağlı Taşlık Köyü’nde babasının evinin önüne getirildi. Burada helallik alınmasının ardından cenaze köy mezarlığına götürülmek üzere traktör römorkuna konuldu. Bu sırada evin önünde bulunan Taştan’ın yakınları gözyaşına boğuldu. Yaklaşık iki kilometrelik yolun ardından mezarlığa getirilen Kadir Taştan için cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından Taştan’ın cenazesi toprağa verildi. Daha sonra taziyeleri kabul eden baba Nizamettin Taştan, açıklama yapmayacağını söyledi.
 
’YETER ARTIK’
 
Cenaze için İzmir’den gelen Kadir Taştan’ın teyzesinin oğlu Baki Koşucu, "Devletin bir an önce bu iş kazalarına önlem almasını istiyoruz. Kanun çıkarılması gerekiyorsa çıkarılsın. Devletimizden rica ediyoruz. Yeter artık. Bu son olsun diyoruz. Bizim canımız yandı, başka insanların canı yanmasın. Lütfen ne olur" dedi.
 
Müzeyyen- Nizammettin Taştan çiftinin İstanbul’da yaşayan 4 çocuğundan en büyüğü olan Kadir Taştan’ın evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER