Öldürüp Tavuk Kümesine Gömmüşler

İstanbul’da esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan lüks otomobil ticareti yapan işadamı Özgür Yalçınkaya’nın (35), cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. İşadamını,  kendisini 23 bin lira zarara uğrattığını iddia eden arkadaşı Recep A’nın öldürdüğü belirlendi. Recep A’nın Yalçınkaya’yı otomobilde 4 kurşunla öldürdükten sonra, Çatalca’daki villasının tavuk kümesine gömdüğü ortaya çıktı. 

Öldürüp Tavuk Kümesine Gömmüşler
Bahçelievler’de lüks otomobil satan Kök Grup’un sahibi Özgür Yalçınkaya (35), 16 Eylül’de ortadan kayboldu. Özgür Yalçınkaya’nın eşi Kübra Yalçınkaya bir gün sonra savcılığa başvurarak eşinin kaybolduğunu bildirdi. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği çalışma başlattı. Yapılan çalışmada Yalçınkaya’nın en son olarak kendisi gibi otomobil ticareti yapan arkadaşı Recep A., ile Kartal’a otomobil bakmaya gittikleri belirlendi. Bunun üzerine emniyet müdürlüğüne çağrılan Recep A.,  arkadaşıyla görüştüğünü doğruladı ancak onu akşam saatlerinde Bahçelievler’e bıraktığını söyledi. Recep A.’nın söylediği yerde yapılan güvenlik kamera incelemesinde yalan söylediği ortaya çıkınca şüpheli olarak takibe alındı.
 
TÜM GÖRÜNTÜLER İNCELENDİ
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada Recep A.’yla ilgili toplanan güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Yapılan incelemede Recep A.’nın içinde bulunduğu otomobilin, 3 kişiyle karşıya geçtiği daha sonra içinde 2 kişi bulunan bir halde geri döndüğü belirlendi. Recep A.’nın ertesi gün başka bir araçla Çatalca’da bulunan çiftliğine gittiği tespit edildi.
 
GÖRÜNTÜLERLE İFADE TUTMAYINCA GÖZALTINA ALINDI
 
Recep A., ifadesini yalanlayan güvenlik kamera görüntüleri üzerine gözaltına alındı. Polis Recep A.’nın şoförü Bayram A.(42) ile babası Mustafa A’yı (50) da  gözaltına aldı.
 
 4 EL ATEŞ ETTİ
 
Çapraz sorgulanan şüpheliler, Özgür Yalçınkaya’nın öldürüldüğünü itiraf etti. Şüphelilerin ifadesi doğrultusunda polis nasıl gerçekleştiğini şöyle tespit etti; Recep A., Kartal’da otomobil almaya gittiği Özgür Yalçınkaya ile, daha önce fiyatı 500 bin lira olan bir otomobil alışverişinde kendisini zarara uğrattığı gerekçesiyle tartıştı. Recep A., Özgür Yalçınkaya’ya kendisinden 500 bin liraya aldığı otomobili, satmaya gittiğinde ’bunun kilometresiyle oynanmış" denildiğini, bu yüzden de 23 bin lira zarara uğradığını söyledi. Daha sonra küfürleşme yaşandı. Arka koltukta oturan Recep A., Maltepe’ye geldiklerinde tabancasını çekerek Yalçınkaya’ya 4 el ateş etti. Özgür Yalçınkaya otomobilde hayatını kaybetti.
 
OTOMOBİL DEĞİŞTİRDİLER
 
Cinayet sonrası Recep A.’nın  Bayram A. ile birlikte cesedi bagaja koydu. Ardından Bağcılar’da bir adrese gittiler. Burada cesedi başka bir otomobile taşıyan ikili, sabah buluşmak üzere ayrıldı. Recep A., üzerinde kan lekeleri bulunan cinayetin işlendiği aracın ön koltuğunu değiştirdi.
 
TAVUK KÜMESİNE GÖMDÜ
 
Ardından sabah saat 06.00’da buluşan ikili, otomobille cesedi Recep A.’ın Çatalca’daki villasına götürdü. Villa bahçesinde bulunan kapalı bir alana cesedi bıraktıktan sonra ikili ayrıldı. Ertesi gün Recep A., villaya tek başına geldi. Özgür Yalçınkaya’nın cesedini, tavukların kümesinin zemini kazarak buraya gömdü.
 
İfadelerin ardından polis Recep A.’yı da alarak Çatalca’daki adrese gitti. Recep A. cesedi gömdüğü yeri gösterirken, olay yeri inceleme ekipleri tarafında yapılan kazıda, Yalçınkaya’nın cesedi çıkarıldı. Gözaltına alınan 3 şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Özgür Yalçınkaya, biri 7 aylık 2 çocuk sahibiydi.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER