Öldü Denildi 27 Yıldır Yaşıyor

Samsun’da geçirdiği trafik kazasında kaldırıldığı hastanede öldüğü diye morga konulan şahıs, ağabeyi tarafından canlı olduğu fark edilince tedavi altına alınıp iyileşti ve 27 yıldır da yaşıyor.

Öldü Denildi 27 Yıldır Yaşıyor

 

İlginç olay, Samsun’da 1987 yılında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir firmada gece bekçisi olarak çalışan evli 4 çocuk babası 59 yaşındaki Saadettin Memu, 27 yıl önce Bafra-Alaçam ilçesi arasında Anadol kamyonet ile seyir ederken önündeki ağaç yüklü at arabasına arkadan çarptı. Kazada, ağır yaralanan Saadettin Memu, kaldırıldığı Bafra Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesinin ardından hayati tehlike kaydı ile Samsun’daki bir hastaneye sevk edildi. Samsun’daki hastanede müdahale edilen Saadettin Memu, öldüğü zannedilerek hastanenin morguna konuldu. Hastaneye gelen ağabeyi Sebahattin Memu (62), kardeşinin öldüğünü ve morga konulduğunu öğrenince morgda kardeşine son bir kez bakmak isteyince yaşadığını fark etti. Hastane görevlilerine olay haber verilence yeniden acil servise alınıp müdahale edilen Saadettin Memu, 27 yıldır yaşıyor.
 
Ağabeyinin dikkati sayesinde ölümden döndüğünü belirten Saadettin Memu, "Anadol kamyonet ile seyir ederken ağaç yüklü at arabasına arkadan çarptım. Bu sırada at arabasının sürücüsü at arabasını bırakıp ata binip kaçmış. O gün bugündür bulunamadı. Kaldırıldığım hastanede öldüğü diye morga koymuşlar. Cesetlerin konulduğu yer dolap şeklinde kapalı yermiş. Ağabeyim kazayı duyunca hastaneye koşmuş. Öldüğümü öğrenip morga inince rica edip son kez görmek istemiş. Morgcu dolaptan beni çıkartınca ağabeyim Sebahattin yaşadığımı fark etmiş. Bu kazada sol gözümü tamamen kaybettim. Ancak, 27 yıldır yaşıyorum ve tamamen sağlıklıyım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER