Olaylı Işid Protestosu

Aydın’ın Germencik İlçesi, Ortaklar Mahallesi, Yeşiltepe Mevkii, Balatçık yolu üzerinde yaklaşık 200 kişilik bir grup IŞİD’i protesto ederek Germencik Belediyesi şantiyesini ve yoldan geçen araçları taş yağmuruna tuttu.

Olaylı Işid Protestosu
Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde olduğu gibi IŞİD’in Kobani’ye yaptığı işgali protesto edenler, Germencik İlçesi Ortaklar Mahallesi’nde de polise taşlı saldırıda bulundu. Yaklaşık 200 kişilik grubun saldırısı nedeniyle Germencik Belediye şantiyesi ve şantiyedeki bazı araçlar hasar gördü.
 
Olayların büyümesi ile Aydın’dan gelen çevik kuvvet ekipleri ve özel hareket polisleri, saldırgan grubu TOMA ve gaz bombası ile püskürtmeye çalıştı. Kalabalık grupta bulunanlar ile polis arasında saatlerce kovalamaca yaşandı. Polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçan gruplar daha sonra polise taşla saldırdı.
 
3 POLİS YARALANDI
 
Atılan taşlar nedeniyle 3 polis memuru hafif yaralandı. Yaralanan polis memurlarından biri ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, diğer ikisi ayakta tedavi edildi. Polislerden bazıları gaz maskesi olmasına rağmen atılan gazdan etkilendi.
 
Olaylar nedeniyle Ortaklar’a yakın mahallerden gelen vatandaşlar yolda mahsur kaldı. Çevre mahallelere geçişler yasaklandı. Bir minibüs sürücüsü, kendisini PKK’lı grubun arasından zor kurtararak polislerin yanına ulaştı. Gece karanlığından yararlanan protestocular kaçmayı başardı. Gece saat 03.00’e kadar devam eden gösteriler, protestocuların dağılmasıyla sona erdi.
 
Germencik Kaymakamı Ayhan Işık da olayları yerinde inceleyerek emniyet yetkililerinden bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER