Okullar 30 Ekim ve 2 Kasım'da Tatil

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okulların 30 Ekim Cuma günü ile 2 Kasım Pazartesi günü tatil olduğunu, öğretmenlerin de idari izinli sayılacağını söyledi.

Okullar 30 Ekim ve 2 Kasım'da Tatil
 
Bakan Nabi Avcı Türk Dünyası Vakfı tarafından Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindeki Sücaaddin Veli Külliyesi’nde Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Bakan Avcı, yemek sonrasında basın mensuplarına okulların tatil edilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. Avcı şöyle dedi:
 
"Başbakanlık genelgesiyle biliyorsunuz Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar. Dolayısıyla biz de zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızda gerekli temizlik ve düzenlemeleri yapmamız için seçimleri izleyen ilk günde okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl Başbakanlık genelgesiyle Cuma günü ve ayrıca Milli Eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bunun tatil günlerinin telafisi için gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar 2 gün. Yani 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil. Öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Şimdi öğretmenler size soracaklar peki ek dersimizi yapmış sayılacak mıyız, evet sayılacaklar."
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER