Okul Müdürlerine Eğitim Sen'den Tepki

Eğitim Sen Edirne Keşan İlçe Temsilciliği, bazı okul müdürü ve yardımcılarının, bir süre önce umre ziyaretinden dönen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan’ı ziyaret etmelerini eleştirdi.

Okul Müdürlerine Eğitim Sen'den Tepki
Keşan’da bazı okul müdürü ve yardımcılarının, geçtiğimiz hafta umre ziyaretinden dönen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan’ı ziyaret ettikleri sırada çekilen fotoğrafların sosyal paylaşım siteleri ile basında yer alması üzerine Eğitim Sen Keşan Temsilciliği tarafından açıklama yapıldı.
 
Eğitim Sen Keşan Temsilcilik Başkanı Mustafa Bayır, devlet memuru olan okul müdürlerinin hangi hak ve sıfatla karşılamada yer aldıklarını sorarak, “Son birkaç gündür sosyal medyada ve basında AKP Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan’a umre dönüşünde yapılan karşılama törenleri ile ziyaretlere ilişkin haberler görüyoruz. AKP İlçe Başkanı Mustafa Mercan’ı karşılama töreni ve ziyaretlerinde ortaya çıkan, bir görüntü, fotoğraf dikkat çekicidir. Keşan’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi kurum müdürlerinin ve müdür yardımcılarının da bu fotoğraflarda yer aldıkları görülecektir. Eğitim Sen Keşan Temsilciliği olarak soruyoruz, bu fotoğraf bize ne söylemektedir? Bu fotoğraflarda biz ne anlamalıyız? Devlet memuru olan okul müdürleri hangi hak ve sıfatla o karşılama da yer almışlardır? Ya da böyle bir fotoğrafı AKP dışındaki başka bir parti ile verilebilir mi? Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Keşan Mülki İdaresi’nin tepkisi ne olurdu?” dedi.
 
“BU TÜRKİYE’DE KOKUŞMUŞLUĞUN VE ÇÜRÜMENİN FOTOĞRAFIDIR”
 
Siyasi kadrolaşmaya dikkat çeken Bayır, şunları söyledi:
 
"Bu fotoğraf; başından sonuna siyasal kadrolaşma operasyonu olarak gerçekleştirilen eğitim yöneticilerinin değerlendirilmesi ve görevlendirilmesi uygulamalarının, hukuktan, adaletten ve objektiflikten ne kadar yoksun olduğunun fotoğrafıdır. Bu fotoğraf; AKP iktidarının ‘Yeni Türkiye’ söyleminin devlet kurumlarında yaşanan ve yaşanacak olanların ete kemiğe bürünmüş halidir. AKP’nin devletleştiğinin, hak, hukuk ve adaletten ne kadar uzaklaştığının fotoğrafıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’nda yükselmenin, yönetici olmanın tek koşulunun siyasi iktidarın bahçesinde top koşturmak ve oyun oynamaktan ibaret olduğun fotoğrafıdır. Kısacası bu Türkiye’de kokuşmuşluğun ve çürümenin fotoğrafıdır."
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER