banner51

Okul Karşısına Baz İstasyonuna Tepki

Denizli’de bir ilkokulun karşısındaki ormanlık alan içine kurulan baz istasyonu mahallede yaşayanları isyan ettirdi. Mahalleli, sağlıklarını tehdit ettiği gerekçesiyle istemedikleri baz istasyonunun kaçak olduğunu ileri sürüp eylem yaparken, okul bahçesindeki çocuklar da büyüklerine destek verip, "Baza hayır" diye slogan attı. Mahallede yaşayanlar, baz istasyonunun kurulmasını engellemek için hukuk mücadelesi başlatacaklarını belirtti.

Okul Karşısına Baz İstasyonuna Tepki
Gerzele Mahallesi’nde Osman Özgür İlkokulu karşısındaki Domuz Deresi Mevkii’ne bir GSM şirketi tarafından kurulan baz istasyonuna mahalleli ve ilkokul öğrencileri tepki gösterdi. Baz istasyonunun kurulduğu yerde toplanan vatandaşlar, baz istasyonunun halkın ve öğrencilerin sağlığını tehdit ettiğini ileri sürdü. Grup adına açıklama yapan Avukat Aylin Uzar Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü’nün baz istasyonlarının çocukların bulunduğu hastane, çocuk bahçesi, kreş ve okul gibi yerlere veya yakınlarına kurulmasından sakınılması yönünde raporu olmasına rağmen, istasyonun okulun karşısına kurulduğunu söyledi. Avukat Yılmaz şöyle dedi:
 
"Biz kurulmasına karşıyız. Çünkü baz istasyonun karşısında kreş, ilkokulu ve iki lise var. Burada yüzlerce çocuk eğitim görüyor. Belediyemizin çocuklarımızın ve duyarlı halkın sesine kulak vermesini rica ediyoruz. Yapı ruhsatı almamış kaçak inşaat durumundaki baz istasyonun burada kurulmasına engel olalım, izin verilmesin."
 
TENEFFÜS ZİLİ ÇALINCA ÖĞRENCİLER DE GELDİ
 
Osman Özgür İlkokulu’nun teffüs zili çalmasıyla bahçeye toplanan ve büyüklerinin baz istasyonuna karşı eylem yaptığını duyan öğrenciler de eyleme destek verdi. Okulun karşısında baz istasyonu kurulmasını istemeyen öğrenciler, "Baza hayır" diye slogan attı. Vatandaşlar, baz istasyonunun kurulmasını engellemek için hukuki mücadele başlatacaklarını da söyledi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER