Oktay Ekinci'ye Veda

Geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mimarlar Odası eski Genel Başkanı Gazeteci Oktay Ekinci, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Oktay Ekinci'ye Veda

Geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mimarlar Odası eski Genel Başkanı Gazeteci Oktay Ekinci için Türkiye Mimarlar ve Makine Mühendisleri Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde tören düzenlendi. Törene Oktay Ekinci’nin eşi Zehra Ekinci, oğulları Kerem ve Esat Ekinci’nin yanı sıra çok sayıda mimar ve dostları katıldı.

 
Törende konuşma yapan Mimarlar Odası İstanbul Genel Başkanı Eyüp Muhçu, “Mimarlar Odası olarak çok değerli arkadaşımız, dostumuz Oktay Ekinci’nin mimarlığa, ülkemizin demokratik mücadelesine kattıkları nedeniyle taşıdığımız ağır sorumluluğun farkındayız. Biz meslek örgütü olarak anısına, yaptıklarına, düşüncelerini yaşatmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz” dedi.
 
Oğlu Kerem Ekinci ise, “Adanmış bir hayat birçok şeyi yazılacak ve çizilecek. Hastanede son yazısını yazarken o yazının son yazısı olacağını bilmiyordu. Bir şeyler yapmaya çalışarak son günlerini geçirdi. Yaptıklarıyla tanınan ve bilinen bir insandı. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Çok sevildiğini de hissediyorum, bu çok önemli bir şey. Vicdanıyla mücadele eden bir insandı” diye konuştu.
 
Oktay Ekinci, Cumhuriyet Gazetesi önünde düzenlenen törenin ardından ikindi namazını müteakip Şişli Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2013, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER