Okmeydanı'nda Olaylar!

Okmeydanı Şark Kahvesi önünde toplanan yüzleri maskeli bir grup yola barikat kurdu ve güvenlik önlemi alan polise molotof kokteyli ile havai fişek attı. Bunun üzerine polis gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından gruptakiler ara sokaklara kaçtı. Eylemcilerin zaman zaman ses bombası da attığı görüldü.

Okmeydanı'nda Olaylar!
 
Ara sokaklara kaçan göstericilerin hedefi "Akrep" diye tabir edilen polis araçları oldu. Göstericilerin molotof kokteyli attığı bazı polis araçlarında kısa süreli yangın çıktı. Atılan bir molotof kokteyli ise Akrep aracının kaportasından sekerek yolun karşısında yeşillik alanda oturup eylemi seyreden vatandaşların üzerine düştü. Molotof kokteylinin bulunduğu şişe şans eseri patlamadı ve olası bir facia yaşanmadı.
 
Göstericiler ara sokaklardan ana caddeye sürekli molotof kokteyli attı. Olayın ardından bir polis aracı eylemleri izlemek için alanda bulunan vatandaşları megafonla uyardı.
 
MİNİBÜS SON ANDA KURTULDU
 
İçi yolcu dolu bir minibüste atılan molotof kokteyllerinden şans eseri isabet almadan kurtuldu. yaşanması muhtemel ikinci faciada minibüs sürücüsünün hızlı hareket etmesi sonucu önlenmiş oldu. Ara sokaklarda olaylar devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER