Okey Masasında Son Sözü Polis Söyledi!

Bursa'da satın aldıkları bilgisayarların karşılığında internetten ödeme yapıldığını gösteren sahte dekont verdiği iddia edilen 4 kişi polis tarafından bir kahvede oyun oynarken gözaltına alındı.

Okey Masasında Son Sözü Polis Söyledi!

Bursa’da 9 ay önce bir şirketi devralan Süleyman A. (36), Cengiz I. (26), İbrahim D. (51) ve Birol A. (45) Soğanlı Mahallesi'nde şirket adına bir büro açtılar. Elektronik eşya satan dükkanlara giden şüpheliler yeni kurulan büroları için bilgisayar almak istediklerini söylediler. Dükkan sahiplerinden 10 masaüstü ve dizüstü bilgisayar alan şüpheliler, karşılığında parayı internet üzerinden yatıracaklarını söylediler.

Ertesi gün bilgisayarların parasını internet üzerinden havale yaptıklarını gösteren dekontu borçlu oldukları işleri sahipleri S.A. ve C.I.'ya veren şüpheliler karşılığında tahsilat makbuzu ve faturaları aldılar. İşyeri sahipleri kontrol ettikleri hesaplarında para olmadığını görünce, durumu polise bildirdi.

Bilgisayarları ikinci el eşya alım-satımı yapan bir mağazaya sattıkları iddia edilen şüpheliler Alacahırka Mahallesi'ndeki bir kahvede oyun oynarken polis tarafından yakalandılar. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Süleyman A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 3 kişi ise serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 12:10
YORUM EKLE

banner47