banner51

Öğretmenlerle Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve 81 ilden gelen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir´i ziyaret etti.

Öğretmenlerle Anıtkabir'i Ziyaret Etti
Bakan Avcı başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol´dan yürüyerek Atatürk´ün mozolesine geldi. Bakan Avcı´nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
 
Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi´nde Anıtkabir Özel Defteri´ni imzalayan Bakan Avcı, deftere şunları yazdı: "Millet Mektepleri Başöğretmenliği´ni kabul edişinizin 86. yıl dönümünde, yurdumuzun her köşesinden gelen öğretmenlerimizle huzurunuzdayız. Sizin kahraman arkadaşlarınızın şehit ve gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün git gide güçlenen bir ülke olarak yoluna devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti öğretmenleri olarak, her alanda olduğu gibi eğitimde de dünyanın önde gelen ülkeleriyle yarışıyor olmanın gururunu duyuyoruz. Zamanının ruhunu doğru okuyan, bilgili, özgüveni yüksek öğrencilerimiz, en büyük zenginliğimiz, teminatımız ve iftihar vesilemizdir. İnsan sevgisini, insanlığa hizmet mefkuresini benimseyerek memleketimizin her köşesinde aşkla şevkle görev yapmaya devam edeceğiz. Milli Mücadele kahramanlarının, şehitlerimizin ve ecdadımızın istikameti yol işaretlerimizdir. Sizi bu özel günde bir kere daha saygıyla yad ediyoruz."
 
Bakan Avcı, törenin sonunda çiçekle karşılayan Mersin Erdemli Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Öğretmenler Günü için ezberledikleri şiirlerini dinledi. Bakan Avcı, daha sonra kucağına aldığı okulun 3. sınıf öğrencisi Mehmetali Doğruöz´ün okuduğu "Sakarya" şiirini dinledi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER