Öğretmenlere Temizlik Eğitimi Verildi

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Büyükşehir Belediyesi ve Opet Petrolcülük A.Ş. işbirliğiyle baylatılan ‘Temiz Okul Sağlıklı Gelecek’ projesinde, öğretmenlere hijyen ve temizlik eğitimi verildi.

Öğretmenlere Temizlik Eğitimi Verildi
 
Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Opet Petrolcülük A.Ş. yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip, okullarda temizliğin öncelikli bir konu olduğunu belirterek, "Konu temizlik ve hijyen olunca her şey değişir. Temizlik bizim kültürümüzün ve inancımızın bir parçasıdır" dedi.
 
Öğrencileri hijyen ve temizlik konusunda bilinçlendirmek istediklerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise kentte görevli 19 bin öğretmene eğitim yılı sonuna kadar eğitim vermeye devam edeceklerini söyledi. Öğretmenlere verilen eğitimlerin öğrencilere aktarılacağını belirten Ekinci, şöyle dedi:
 
"Okullarda karşılaştığımız sorunlardan biri temizlik ve hijyen problemi. Özellikle okulların tuvaletleri, fiziksel koşulları çok iyi durumda değil. Hizmetli personel yetersizliği sebebiyle bu sorun kısa vadede çözülemiyor."
 
Konuşmaların ardından Opet Petrolcülük A.Ş. Çağrı Merkezi ve Bayi Eğitimi Yöneticisi Ufuk Başaran tarafından Şahinbey ilçesinde görevli 500 öğretmene konu ile ilgili eğitim verildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER