banner51

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Atatürk'e 'Başöğretmen' ünvanı verilişinin 84 ’inci ve bu günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının 31’ıncı yılı…

 

Aslında bir gün değildir kutlanması gereken,yaşayabildiğimiz müddetçe öğretmenlerini hatırlayabilenlerden olmalıyız."Ülkemizin kalkınma ve çağdaşlaşma hedeflerine ulaşarak dünya ülkeleri arasında layık olduğu yeri alabilmesi için öğretmenlerden toplumun beklentisi büyük. Öğretmenler yalnızca 24 Kasım'da değil, her zaman değerli ve öyle kalacaklar.
    
“Onlar” bu ülkede en değerli  hizmeti yapıyorlar.
 
Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir
 
Atatürk'ün, yıllar sonra, "Cumhurbaşkanı olmasa idiniz, ne olmak isterdiniz?" sorusuna, "Millî Eğitim Bakanı olarak eğitim davasına hizmet etmek isterdim" diye cevap vermesi bile, eğitimin millet hayatında ne kadar önemli bir etken olarak gördüğünün işaretidir.
 
Yine   Atatürk,"Ben her şeyden önce öğretmenim." diyerek, tüm unvanların ötesine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin önemini ve kutsallığını vurgulamıştır. Her alanda olduğu gibi, eğitim alanında da Türk ulusunun sosyal karakterine uygun  pozitif bilimlerle donanmış, millî, manevî, kültürel değerlerimize saygılı, yüksek karakterli insanlar yetiştirmeyi amaçlamıştır.
 
Bu kadar önemli görevi yapan  öğretmenlerimizin maddi ve sosyal şartlar itibarıyla yurdun dört bir yanında cehalet ve bilgisizlikle savaşan, yarınlara umutlu bakmamızı sağlayan, gençlarin yetişmesinde sayısız emeği olan,yetersiz maaş,boş kadro bulunmamasına karşın yılmayan değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor şartlarının biran önce iyileşmesini diliyoruz. Geleceğimiz, gözlerinizde gördüğümüz ışıltılar gibi aydınlık olsun!
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2012, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER