Öğretmenler Elele Verdi, Okulun Eksikliklerini Giderdi

Bingöl’ün Karlıova İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıkta bulunan Toklular Köyü ilkokul ve ortaokuluna atanan öğretmenler elele vererek okul binasında eksik kalan yerlerin sıva ve boyasını yapıp, baştan başa yıkadıktan sonra ders başı yaptı. 

Öğretmenler Elele Verdi, Okulun Eksikliklerini Giderdi
Bingöl’de 2005 yılında meydana gelen depremde hasar gören Karlıova İlçesi’ne bağlı Toklular Köyü’nde ilkokul ve ortaokul bölümlerinin bulunduğu bina yapılan güçlendirmenin uzun sürmesi ardından bitirildikten sonra okul yönetimine teslim edildi. Okulda bazı bölümlerinde sıva ve boya işinin eksik kaldığını gören 21 öğretmen öğretmenler elele verdi. Okulun eksik kalan sıva ve boya işlerini bitiren öğretmenler çağırdıkları itfaiye arazözü ilede okulu baştan başa yıkadıktan sonra tahta ve sıraları da kendileri taşıdı. 380 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü okulu 1 haftalık çalışmayla hazır hale getiren öğretmenler öğrencileriyle birlikte ders başı yapmanın mutluluğunu yaşadı.
 
KIRTASİYE YARDIMI BURSA’DAN GELDİ
 
Okulu 1 haftalık çalışmadan sonra eğitime hazır hale getiren öğretmenlerden öğrencilerin maddi durumlarının düşük olduğu için bazı kırtasiye malzemelerini alamadıklarını görünce tekrar harekete geçti. İngilizce öğretmeni İnci Kadakçı, Bursa’da Avukatlık yapan akrabası Emel Biçer’i arayarak öğrencilerinin yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi. İnci öğretmene avukat akrabası tarafından 50 öğrencisine gönderilen kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.
 
Okullarının eğitime hazırlanması konusunda çalışan Öğretmenler, tek amaçlarının öğrencilerin derslerinden geri kalmaması olduğunu ve bu nedenle elele vererek okulun eksikliklerini giderdiklerini söyledi. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER