banner51

Öğrencilere Kitap Sürprizi!

Antalya’da faaliyet gösteren bir turizm seyahat firması, Kaş İlçesi’ndeki Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu’nda kitap bağışı bekleyen öğrencilere sürpriz hazırladı. Tur otobüsüyle okula gelen 90 İngiliz turist, yanlarında getirdikleri yüzlerce kitabı öğrencilere dağıttı.

Öğrencilere Kitap Sürprizi!
Ağullu Mahallesi’nde 130 öğrencinin öğrenim gördüğü Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu’nda kitap okumayı çok seven öğrenciler, kütüphanedeki rafların 4’te 3’ünün boş olması nedeniyle okuyacak kitap bulmakta zorlandı. Kitapların birçoğunu okuduklarını belirten öğrenciler yeni kitaplar için eğitim gönüllülerinden yardım istedi. Öğrencilerin kitap bağışı beklediklerini gazetedeki bir haberle öğrenen bir turizm seyahat firması, öğrencilere farklı bir sürpriz hazırladı.
 
Akdeniz turu yapan iki tur otobüsüne yüzlerce kitap yerleştiren firma yetkilileri, otobüslerin yol güzergahına Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez Ortaokulu’nu da ekledi. Okula ulaşmak için sabırsızlanan 90 İngiliz turisti okul müdürü Binnur Aydınyurt karşıladı. Her turist eline aldığı 5 kitapla otobüsten inerek okulun kütüphanesine girdi ve öğrencilere kitapları verdi. Öğrenciler ise hep bir ağızdan turistlere İngilizce olarak teşekkür etti.
 
İngiliz turistlerden Margaret Smith, "Burada çocukların gülümsemelerini görmek, burada bulunmak çok güzeldi. Duygulandık. Çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
7’nci sınıf öğrencisi Damla Baltacı okullarında kitap eksiğinin olduğunu ve yeni kitaplarla okuma alışkınlıklarını geliştireceklerini belirtirken, 8’inci sınıf öğrencisi Furkan Akbolat da "Bugün yeni kitaplarla buluştuk. Bundan dolayı çok mutluyuz. Artık daha çok kitap okuyabileceğiz. Bundan faydalanabileceğimizi düşünüyorum" dedi.
 
Turizm firmasının yöneticisi Şenel Bigin, "Bir gazete haberi ile başladı bütün yolculuk. Kitaplar, gerçek sahiplerinin elinde daha anlamlı. O yüzden kalktık, bu şirin okula geldik. Öğrenci arkadaşlarımızın gözlerindeki mutluluğu görünce daha çok mutlu olduk. Firma olarak okula desteğimiz devam edecek" diye konuştu.
 
Ağullulu öğrenciler otobüslere binen İngiliz turistleri el sallayarak uğurladı.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER