banner51

Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Manisa’da İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’nde öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı
 
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu; İŞKUR Manisa İl Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı’nda düzenlenen ’7’inci İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’ kapsamındaki ’Liderlik ve kariyer deneyimleri’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. Zorlu, öğrencilere gelecekteki iş hayatları için öğüt verdi. Sadece tüketen bir toplum olunmaması gerektiğini vurgulayan Zorlu, "Yapmaya gelince yok, tüketmeye gelince var. Böyle ülke kalkınmaz. Ben 20 sene önce şunu söyledim. ’3’üncü Dünya savaşının çıkacağına inanmıyorum. Çünkü ekonomik savaşın içindeyiz.’ O günden bugüne savaş o kadar büyüdü ki. O yüzden birbirimizle istişare edeceğiz, kavga etmeyeceğiz. Kavgayı iş için yapacağız ama öyle bildiğimiz kavga değil mücadele anlamında. Bakın, Türkiye son 10 senede nereye geldi. Önceden yöneticiler, siyasiler birbiriyle kavga ediyordu koalisyonlar oluşuyordu. 90’lı yılları Türkiye artık kaybetti. Şimdi son 10 senede siyasi istikrar var. 10 sene önceki Manisa’ya bakın şimdiki Manisa’ya bakın. Ben burada siyasi konuşmuyorum, yanlış anlamayın. Önemli olan istikrardır. Onun için kavga etmeyelim, çalışalım, üretelim, ihraç edelim, ülke kalkınsın. 2’nci ve 3’üncü sınıf dünya insanı olmayalım, 1’inci sınıf dünya insanı olalım" dedi.
 
KOMŞU ÜLKELERDEN ÖRNEK VERDİ
 
Türkiye’nin komşu ülkelerinin zor günlerden geçtiğini hatırlatan Zorlu, "Komşu ülkelerimize bakın. İşte Suriye, işte Irak. Gazeteleri okuyun. Magazin sayfalarını değil de içerikleri okuyun bakın onlar ne durumda. Görüyorum inanın acıyorum. O çocukları gördükçe üzülüyorum. O çocukların günahı ne? O insanların günahı ne? Biz birlik olacağız, beraber olacağız. Hep beraber bu ülkenin kalkınması için çalışacağız, yalnız siyasetçilerden beklemeyeceğiz. Çalışacağız, çalıştığımızın hakkını isteyeceğiz. Bugün Vestel’e gelin görün dört çeşit yemeğimiz var. Masa örtüsü üzerinde yemek yiyorsunuz. Her türlü hijyen mevcut" diye konuştu.
 
YERLİ MALI AKILLI TELEFON VENUS’U TANITTI
 
Vestel’in Manisa’daki Vestel City’de Türk mühendislerce geliştirilen yerli tasarım ve üretim eseri akıllı cep telefonu Venus’u gençlere tanıtan Zorlu, yerli malın önemine değindi. İnsanın önce inanması ve daha sonra kendisine güvenmesi gerektiğini vurgulayan Zorlu, "Eğer kendine güvenemezsen bir yere varmak mümkün değil. Yerli malı çok önemli. Biz her 100 televizyondan 90’ını ihraç ediyoruz. 10 tanesini burada satıyoruz. İki dokuma tezgahından gelmiş 25 bin istihdam. 2 milyon metrekare yurt içinde fabrika alanlarımız var. Sadece kapalı alan olarak 2 milyon metrekare. Avrupa’nın en büyük kompleksidir. Peki bunu kim yaptı, Türkler yaptı" dedi.
 
"UÇAK YANİ ZOR BİR ŞEY DEĞİL"
 
Vestel Savunma Sanayi tarafından üretilen insansız hava aracının (İHA) yapımına nasıl başladıklarını anlatan Zorlu, "Artık, insansız uçak yapıyoruz. Orduya vereceğiz. Ben bu insansız hava uçağını inceler bakardım. ’Ya bu uçakta bir şey yok yani’ bakıyorsunuz böyle kanatlarında iki motor var. Gerisi mühendislik. Motoru zaten başka bir yerden alıyorsun. Bu uçağı yapan mühendislik. Biz de uçağımızı denedik, uçtu indi. Uçak yani zor bir şey değil" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından İŞKUR Manisa İl Müdürü Yüksel Uçar, Ahmet Nazif Zorlu’ya teşekkür ederek, plaket takdim etti. Zorlu, gazetecilerin talebi üzerine günün hatırası olarak öz çekim yaptı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER