Öğrencilerden 17 Aralık Eylemi

İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir grup, 17 Aralık operasyonunun yıldönümü ve Suriye’nin Kobane kentinde yaşanan olaylar nedeniyle eylem yaptı. 

Öğrencilerden 17 Aralık Eylemi
 
İstanbul Üniversitesi öğrencisi 150 kişilik bir grup saat 13.00 sıralarında, 17 Aralık operasyonunun yıldönümü ve Kobane’de yaşanan olaylar nedeniyle, Beyazıt’taki Edebiyat Fakültesi önünde toplandı. ‘Gözaltılar, tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz, ‘Bilal’e değil eğitime bütçe’ yazılı dövizler taşıyan öğrenciler, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’, ‘Polis üniversiteden defol” şeklinde slogan attı. Daha sonra öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Onur Kazmacı, “ Ülkemiz üniversiteleri adeta kapalı cezaevine dönüşmüş durumdadır. Her gün baskı ve faşist saldırılar artmaktadır. 1 ay önce IŞİD destekçileri okulumuza maskeli sopalı girip öğrencilere saldırdılar. Okula polis girip öğrencileri gözaltına aldılar ve darp ettiler. Bizler üniversitede yaşanan bu olaylara karşı sonuna kadar direneceğiz. Bu baskılara boğun eğmeyeceğiz” dedi.
 
17 Aralık operasyonuna dikkat çeken Onur Kazmacı, “Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluklarının açığa çıktığı gün. Onların bu ülke emekçilerine alın terinden çaldıklarının hesabını yine biz soracağız” şeklinde konuştu.
 
Daha sonra öğrenciler sessiz bir şekilde üniversiteye geri döndü.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER