banner10

Öğrenciler Kantinde Yemek Yiyor

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne 10 kilometre uzaklıktaki Kızılkeçili Mahallesi’nde bu yıl tam gün eğitime başlayan ilkokul ve ortaokul öğrencileri, okul binalarında kantin bulunmadığı için öğle yemeklerini ya okul bahçesindeki beton setlerde ya da yere oturarak yemek zorunda kaldı.

Öğrenciler Kantinde Yemek Yiyor
Edremit’in kırsal Kızılkeçili Mahallesi’nde 96 öğrencinin eğitim gördüğü Kızılkeçili İlkokulu ve Ortaokulu, bu yıl ilk kez tam gün eğitime geçti. 5 derslik ve 1 konferans salonunun bulunduğu okulda kantine yer verilmemesi 08.40-14.30 saatleri arasında okulda bulunan öğrencilerin sıkıntı yaşamasına neden oldu. 1 saatlik öğle tatilinde öğrenciler, okulun yerleşim alanlarına uzak olması nedeniyle velilerin getirdiği yemekleri ya okul bahçesindeki beton setlerde ya Atatürk büstünün yer aldığı mermerde ya da toprağa oturarak yemeye başladı.
 
Okul bahçesinde bank bile bulunmadığını belirten veliler, duruma tepki gösterdi. Okul müdürünün göreve yeni başladığı öğrenilirken, kantin kurulana kadar sınıflarda yemek yenilmesine izin verildi. Ancak sınıfın kokmaması ve çocuklar arasında farklı yiyecekler nedeniyle bir ayrım oluşmaması için çocuklarının yemekleri bahçede yemesini tercih eden veliler, kış gelmeden okullarına kantin yapılmasını ve bahçeye bank konulmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER