Öğrenci Sahnede Bayıldı

Gaziantep’te, Binbaşı Dündar Taşer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin mezuniyet töreninde heyecandan tansiyonu düşen lise son sınıf öğrencisi Aysel Öztürk baygınlık geçirdi. Düşünce başını da yere çarpan Öztürk’e ilk müdahaleyi, öğrenci arkadaşları ile öğretmenleri yaptı.

Öğrenci Sahnede Bayıldı
 
Binbaşı Dündar Taşer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 11’inci dönem mezunları için Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Sağlık Meslek Lisesi Müdiresi Hatice Kutsal, öğrencilerden ve çok çalışmalarını isteyerek, "Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan meslek sahibi gençler olarak ülkemiz için yapacağınız çok şeyler olduğunu asla unutmayın. Çünkü biz eğitimciler, öğrencilerimizi, toplumun değerlerine ve kültürlerine sahip çıkan, uygar, ahlaklı, vizyon sahibi, vatanını, milletini, bayrağını sever şekilde yetiştirdik" dedi.
 
HEYECANA DAYANAMADI
 
Konuşmanın ardından, dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi. Dönem birincisi öğrencinin yaş kütüğe ismini çaktığı sırada, sahnede bulunan öğrencilerden aşını heyecanlı olan Aysel Öztürk, bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Tansiyonu düştüğü öğrenilen liseli kıza ilk müdahaleyi öğrenciler ve öğretmenler yaptı. Başını da yere çarpan öğrenci daha sonra tekerlekli sandalye ile bekleme salonuna götürüldü.Bir süre sonra kendine gelen Aysel Öztürk’ün durumunun iyi olduğu belirlendi.
 
Tören, öğrencilere diplomalarının verilmesiyle son buldu.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER