banner51

Oğlunun Cenazesini Antalya'ya Götürdü

Iğdır’da garajda otomobil içinde oturup sohbet ederken, egzoz gazından zehirlenerek ölen iki arkadaştan 22 yaşındaki İzzet Türksever’in cenazesi Iğdır’da, 23 yaşındaki Ali Paşa Gani’nin cenazesi ise İnşaat Teknikeri babasının tayininin çıkacağı Antalya’ya götürüldü.

Oğlunun Cenazesini Antalya'ya Götürdü
 
Trabzon’dan bugün gelen cenazeler ailelere teslim edildi. Üniversite öğrencisi İzzet Türksever’in cenazesi Küllük Köyü’nde kılınan namazın ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Turizm Fakültesi son sınıf öğrencisi Ali Paşa Gani’nin cenaze namazı ise Ahıska Konutları’nda kılındı. Iğdır Belediyesine ait ambulansla cenaze havalimanına nakledildi. Cenaze uçakla götürülerek Antalya’da toprağa verilecek.
 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde İnşaat Teknikeri olarak görev yapan baba 53 yaşındaki Hayrettin Gani, acılarının büyük olduğunu söyledi. Ahıska Türkleri olarak 1989’da Iğdır’a yerleştirildiklerini anlatan evli 3 çocuk babası Hayrettin Gani, "Ahıska Türklerinin çoğu sonraki yıllarda Antalya’ya yerleşti. Ben de Antalya’ya tayin istedim. Iğdır’da artık kalmayacağımız için, oğlumuzun cenazesini tayinimizin çıkacağı Antalya’ya götürüp orada toprağa vereceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER