'Oğlumu Tabutla Uçurdular'

Konya’da dün düşen F4 uçağında şehit olan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın Ankara’daki ailesi oğullarının cenaze töreni için Eskişehir’e gitti. Pilotun babası Hayri Tanış, “Oğlumu tabutla uçurdular diye feryat etti.

'Oğlumu Tabutla Uçurdular'
Konya'da dün düşen uçakta şehit olan pilotlardan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın Ankara Yenimahalle’deki baba ocağına ateş düştü. 
 
Komutanlar, eve gelerek baba Hayri Danış ve anne Yurdagül Tanış’a acı haberi verdi. Mustafa Tanış’ın evli ve 9 aylık kız çocuk babası olduğu öğrenildi. 
 
Yüzbaşı Tanış’ın eğitim için bu ay içinde Almanya’ya ya gideceği kaydedildi. Haberi alarak eve akın eden yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Şehidin sokağına ve evine Türk bayrakları asıldı.
 
ADLARI AYNIYDI KADERLERİ DE AYNI OLDU
 
Şehit Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış ve Şehit Hava Yüzbaşı Mustafa Delikanlı için Eskişehir’de tören düzenleniyor. Törenin ardından Tanış’ın Kocatepe Camisi’nde öğle namazını müteakip Cebeci Şehitliğinde toprağa verilecek.
 
Şehidin babası Hayri Tanış, basın mensuplarına "Bunları yazın uçan tabutlarla gitti diye yazın. Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER