banner51

'Oğlumu Kasıtlı Olarak Öldürdüler'

Adana’da, av tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu ölen 18 yaşındaki Muhammet Başıböyük’ün babası 58 yaşındaki Mulla Başıböyük, olayın kaza olmadığını öne sürerek oğlunun kasıtlı olarak öldürüldüğünü söyledi.

'Oğlumu Kasıtlı Olarak Öldürdüler'
Olay, geçen 1 Temmuz’da merkez Seyhan İlçesi’nin Fevzipaşa Mahallesi Vefa Caddesi’nde meydana geldi. 37 yaşındaki Mehmet Kaya, kiraladığı otomobille 4 arkadaşını da yanına alarak Mersin’e gitti. Mersin’de denize giren 5 arkadaş, daha sonra Adana’ya döndü. Bir dönerciye girerek yemek yiyen arkadaşlar daha sonra araca döndü. Kaya, kendisine ait av tüfeğini göstermek istediği sırada tüfek ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalarla ağır yaralanan Muhammet Başıböyük, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Mehmet Kaya ise tutuklandı.
 
HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
 
Şüpheli Mehmet Kaya, ’Taksirle ölüme neden olma’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Adana 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Kaya, olayın kazayla olduğunu söyledi. Kaya, "Bir dönercide oturduğumuz sırada tüfek aldığımı arkadaşlarıma söyledim. Arkadaşlarım da tüfeği alıp Seyhan Baraj Gölü civarında ateş etmemizi istedi. Bunun üzerine eve gidip tüfeği alıp geldim. Otomobile bindiğimiz sırada Muhammet Başıböyük ile Ö.A. isimli arkadaşım tüfeğe bakmak istediler. Ben de tüfeği kutusundan çıkardım emniyetini kontrol ediyordum. Ö.A. tüfeğe bakmak için elini uzatınca geri çektim. Bu sırada tüfek ateş aldı. Muhammet yaralanınca ambulans geç kalır diye kendi aracımızla özel bir tıp merkezine gittik. Olayın korkusuyla araçla karpuzcular haline kaçtım, daha sonra da polisi arayıp teslim oldum. Pişmanım" dedi.
 
OĞLUMU KASITLI OLARAK ÖLDÜRDÜLER
 
Ölen Muhammet Başıböyük’ün babası Mulla Başıböyük, daha önce M.K. isimli kişiyle kavga ettiğini kaydederek, "Bu olaydan sonra tanımadığım biri beni bıçakladı. Bıçaklama olayını yapanların M.K. ve babasının tuttuğu adamlar olduğunu tahmin ediyorum. Benim oğlum 18 yaşındadır, 37 yaşındaki adamla arkadaşlık etmesi mümkün değildir. Ben bu kişilerin de benim daha önceki tartışmamdan dolayı anlaşılarak tutulduğunu ve oğlumu kasıtlı olarak öldürdüklerini düşünüyorum" diye konuştu. Duruşmada dinlenen tanıklardan C.Y., "Mehmet tüfekle daha önce sıktığını temizlemediğini söylemişti. Tüfeğin içinde bir tane fişek varmış, neden bir taneydi? Bu konuda şüpheleniyorum, sıkıntılıyım" derken Ş.K. ise "Mehmet Ağabey ile Muhammet arkaya oturdu. Mehmet Ağabey tüfeği kılıfından çıkardı. Muhammet’e doğrultmuştu. Muhammet de ’Ağabey bana doğru doğrultma şeytan doldurur’ dedi. Mehmet Ağabey de boş olduğunu söylediği sırada tüfek ateş aldı" diye konuştu.
 
Mahkeme hakimi eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER