Offroad Ekibi Arama Kurtarmaya Hazır

Kahramanmaraş’ta kış aylarında dağlık alandaki birçok kurtarma operasyonuna katılan Kahramanlar Off-Road Kulübü ekibinin, doğal felaketlere karşı yüksek performanslı araçlarla yaptıkları tatbikattaki görüntüler, gerçeği aratmadı.

Offroad Ekibi Arama Kurtarmaya Hazır
Dağlık araziye sahip kentin Ilıca Mahallesi’nde bir araya Kahramanlar Off-Road Kulübü (KAROFF) üyeleri, yüksek performanslı araçlarla tatbikat yaptı. Kulüp üyeleri, kentte meydana gelebilecek olası sel ve toprak kaymalarında mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için dağlık alanda tatbikat yaptı. Araçların balçık alanlarda mahsur kalmaları ile içerisindeki vatandaşların kurtarıldığı tatbikat gerçeği aramadı.
 
KAROFF Basın Sözcüsü Gökmen Kanarya, yaptıkları eğitimlerle arama ve kurtarma ekiplerine destek olduklarını belirterek, "Yardımlaşmak çok keyifli. Bizi kurtarmaya çalışan aracın lastiği patladı. Diğer araba bizi kurtarmak isterken çamura saplandı. Bunlar su sporda olağan şeyler. Kulüp olarak Kahramanmaraş için neler yapabiliriz noktasında kolluk kuvvetlerinden arama, kurtarma, tarama görevleriyle ilgili talepler olmakta. Bizler elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu eğitimlerimiz sayesinde daha güvenli ve eğitimli olarak insanlara yardımcı oluyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER