ODTÜ'den Ağaç Dikme Şenliği

ODTÜ 1961 yılında başlattığı ve genellikle yılda bir kere gerçekleştirilen geleneksel Eymir Gölü Şenliği ve Ağaç Dikme Bayramı, ODTÜ öğrencileri, şehir dışından gelen ODTÜ mezunları, sivil toplum kuruluşları ve Ankaralıların katılımı ile Eymir Gölü Gölbaşı giriş kapısı ve Kayıkhane Bölgesi’nde gerçekleşti.

ODTÜ'den Ağaç Dikme Şenliği

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, en son geçen sene fidan dikimini gerçekleştirdiklerini bilerterek, “Son 10 gün içerisinde 13 binden fazla fidan diktik. Çok fazla öğrencimiz ve şehir dışından gelen mezun öğrencilerimiz var. Bu nedenle çok sayıda katılımın olmasını değerli buluyoruz. Genç insanlar doğaya ve ağaca sahip çıkma geleneğini sürdürecek insanlardır. ODTÜ ormanının ve eymir Gölünün en doğal haliyle korunması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 
1961 yılında ilk ağaç dikme şenliğinin gerçekleştirildiğini ve 52 yıldır bu geleneğin sürdürüldüğünü sözlerine ekleyen Ahmet Acar şöyle devam etti:
 
“Yaşını başını almış kıdemli gençler de buradalar. Herkes büyük bir zevk ile bu geleneği sürdürüyor. Genellikle her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında bu etkinliği yapmaya çalışıyoruz.”
 
ODTÜ öğrencileri ise “Eymir Gölü Şenliği ve Ağaç Dikme Bayramı” etkinliğinin düzenlenmesinden memnun olduklarını ve çok sayıda fidan dikiminin gerçekleşmesinden dolayı mutlu olduklarını belirttiler.
Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2013, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER