Öcalan'ın Mektubu Barzani'ye Teslim Edildi

İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile görüşen HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ile Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, bugün Öcalan’ın yazdığı mektubu Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye teslim etti.

Öcalan'ın Mektubu Barzani'ye Teslim Edildi
İmralı’da HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile 25 Ocak’ta görüşen Abdullah Öcalan’ın Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye gönderdiği mektup, dün Kuzey Irak’a giden Zana ve Önder tarafından bugün Selahaddin kentinde Mesut Barzani’ye verildi. Öcalan’ın Kürtçe kaleme aldığı bir sayfalık mektubunda, Kürt Ulusal Kongresi ve Rojava konusu dışında çözüm ve barış sürecine destek verilmesini de istediği öğrenildi.
 
BARZANİ’DEN SONRA KANDİL’E ÇIKACAKLAR
 
Bugün Barzani ile görüşen Sırrı Süreyya Önder ve Leyla Zana’nın Erbil’deki temaslarının ardından Süleymaniye’ye geçerek Kürt Ulusal Kongresi’nin diğer bileşenleri ile bir araya gelecekleri ve Öcalan ile yaptıkları görüşmeleri aktarıp onların görüşlerini alacakları belirtildi.
 
Önder ve Zana’nın, Süleymaniye’deki görüşmelerinden sonrda da yine Kandil Dağı’na çıkarak KCK yetkilileri ile görüşecekleri belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER