banner51

O Şüpheli Camide Yakalandı

Adana’da, ’El bombalı bir kişi Valilik çevresinde dolaşıyor’ ihbarı üzerine takip edilen 21 yaşındaki S.Ç., polisleri görüp kaçtığı camide yakalandı. Ancak üzerinden patlayıcı madde çıkmadı.

O Şüpheli Camide Yakalandı
 
Emniyet Müdürlüğü’nün ’155 Polis İmdat’ hattını arayan bir kişi, "Beyaz bereli, kahverengi montlu, uzun boylu bir şüpheli Valilik çevresinde dolaşıyor. Elinde de el bombasına benzer bir cisim var" diye ihbarda bulundu. Haber merkezinin verdiği eşkal doğrultusunda polis ekipleri alarma geçti. Ekipler, eşkali belirtilen kişinin Atatürk Caddesi üzerinden Gar Meydanı’na doğru yürüdüğünü görüp ’dur’ uyarısında bulundu. Bunun üzerine kaçmaya başlayan şüpheli, Hacı Ahmet Türkay Camisi’ne girdi. Camiyi kuşatan polis ekipleri, namaz kılmak için camiye girmiş gibi yapan S.Ç.’yi yakaladı. S.Ç.’nin üstünde ve cami çevresinde yapılan aramada iddia edildiği gibi el bombası bulunamadı.
 
’6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet, asker firarisi ve adam yaralama suçlarından poliste çok sayıda kaydı bulunan S.Ç. ifadesi için karakola götürüldü.
 
S.Ç., sabıkası olduğu için polisleri görünce korkup kaçtığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER