O Sevgiliye 2 Yıl Hapis Cezası

Eski manken, şarkıcı Aysun Ç., gece kulüplerinde erketecilik yapan, 60 yaşındaki Mehmet Y.D. adlı sevgilisinin para bulması için kendisine sürekli şiddet uygulayıp, tehdit ederek bıçakladığını belirterek, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

O Sevgiliye 2 Yıl Hapis Cezası
Aysun Ç., iki yıl birlikte yaşadığı sevgilisi Mehmet Y.D.’nin parasız kaldığı zaman para bulması için sürekli dayak atıp, bıçakla bacaklarından yaraladığını öne sürdü. Sevgilisinin kendisine sürekli şiddet uygulaması sonucu çaresiz kaldığını belirten Aysun Ç., "Nereden bulayım? Sen erkek değil misin, benden isteyeceğine git kendin kazan" dediğinde sinirlendiğini ve kendisini daha çok dövdüğünü iddia etti. Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu anlatan Aysun Ç., "Savcılık ifadesinden sonra serbest kalacağını düşündüğüm kişinin ceza aldığını duyunca rahatladım. Çektiğim acılar adaletsiz kalmadı" dedi.
 
Hakkında dava açılan ve 2 yıl hapis cezası alan Mehmet Y.D., Çankırı E Tipi Cezaevi’ne konulurken hakkında 24 ayrı suç kaydı ve açılmış farklı davalar bulunduğu belirtildi.
 
"ADALET YERİNİ BULDU"
 
Karardan memnun olduğunu, yediği dayakla her yerinin morardığını belirten Aysun.Ç., 6’ncı Aile Mahkemesi tarafından kendisine fiziki yakın koruma sağladığını belirtirken, şöyle konuştu:
 
"Burnumu kırdı. Vücudumda bıçak yaraları ve izleri var. Hatta bıçak tehdidiyle boş kağıda imza attırarak, benden para koparmaya çalışıyordu. Mehmet Y.D. ’Bucak aşiretinin sağ koluyum. Devlet onlarla baş edemiyor, Savcılığa da versen, havanı alırsın. Benimle uğraşmaya gücün yetmez. Benle uğraşırsan, yüzüne faça atarım, gider 5- 6 yıl yatarım" diyerek sürekli fiziki şiddet yaşıyordum. Şimdi adalet yerini buldu. Ruh sağlığım bozuldu. İlaçlarla ayakta zor duruyorum. Benden ayrılmak istemeyen kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ancak, ’İfadesi alındıktan sonra serbest kalırsa’ diye korkum daha da artmıştı. Ama düşündüğüm gibi olmadı, adalet yerini buldu. Çıkarıldığı mahkemece yaklaşık 2 yıl hapis cezasına çarptırıldığı için şu an mutluyum."
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER