banner51

O Polise Ödül

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde, köprüden Filyos Çayı’na atlayarak intihara kalkışan 18 yaşındaki B.A. adlı kızı kurtaran polis memuru Serkan Keçeli’yi Kaymakamlık ödüllendirdi.

O Polise Ödül
 
Geçen 15 Kasım’da meydana gelen olayda B.A., Çaycuma Köprüsü’den Filyos Çayı’nın sığ bölümüne atlayarak intihara kalkıştı. Yaralanan B.A., çayda akıntıya kapılmak üzereyken kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
 
B.A.’yı, çayın kenarındaki kayalık bölümden atlayarak akıntıya kapılmasını önleyen ve kurtaran, bu sırada sol ayağında kırık da oluşan polis memuru Serkan Arslan’a ödül verildi. Arslan’a başarı belgesi veren Kaymakam Serkan Keçeli, şöyle dedi:
 
"Polisimizi kahramanca cesaretinden dolayı kutluyorum. Polisimiz ve askerimiz asayiş hizmetlerinin yanında, itfaiyenin ve toplumun yapması gereken sorunlara müdahil olarak görevlerini yapıyorlar. Bu olaydan dolayı ayağını kıran Serkan arkadaşımıza başarı belgesi vermeyi uygun gördük. Bu davranışının genç polislere örnek olmasını diliyor, ilerleyen nesillere intikal etmesini ümit ediyorum."
 
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Okan Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça ve Merkez Karakol Amiri Nahit Konca da Serkan Arslan’ı tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER