O Minibüs Bir Kez Daha Satıldı

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Özgecan Aslan’ın öldürüldüğü minibüsü satın alan Hataylı Aziz Karakuş, olayı öğrendikten sonra aracı sattığını açıkladı. Hatay’daki ÖZ-AT Kooperatifi Başkanı Mehmet Suphi Yılmaz ise bu minibüsün üniversiteye öğrenci taşınmasında kullanılmasının sözkonusu olmadığını söyledi.

O Minibüs Bir Kez Daha Satıldı
Tarsus İlçesi’nde minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken tarafından hunharca öldürülen Özgecan Aslan cinayetinin işlendiği minibüsün Hatay’a satıldığı ortaya çıktı. Minibüsü satın alan şoför Aziz Karakuş, aracın Özgecan cinayetinde kullanıldığını, satın aldıktan sonra öğrendiğini söyledi. Özgecan’ın öldürülmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirten Karakuş, minibüsün cinayette kullanıldığını öğrenince satışa çıkarttığını anlattı.
 
Ardından minibüsü birkaç gün önce sattığını belirten Karakuş, "Ben bu aracı internette ilanda gördüm ve Mersin’e gidip satın aldım. Ticari amaçlı araç alıp satıyorum. Bu aracın Özgecan olayı ile alakası olduğunu bilmiyordum. Öğrendikten sonra hemen satılığa çıkardım. Şu anda satış işlemi yapıldı, ismini açıklamamı istemeyen sahibi teslim alacak. Plakası değiştiriliyor, o işlemleri bekliyoruz" dedi.
 
İBRET ANITI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ
 
Hatay’daki ÖZ-AT Kooperatifi Başkanı Mehmet Suphi Yılmaz da minibüsün Hatay’da hiç bir kooperatifte çalıştırılmayacağını söyledi. Minibüsü satın alıp ’ibret anıtı’ olarak sergilemeyi düşündüklerini belirten Yılmaz,şöyle dedi:
 
"Özgecan’ın katledildiği minibüsün ÖZ-AT Kooperatifine katıldığı ve üniversiteye öğrenci taşıyacağı söz konusu değildir. Türkiye’yi yasa boğmuş bu üzücü olayda kullanılan minibüsün bizimle adının anılmasını bile kabul edemeyiz. Araç kooperatifimizdeki hiç bir üye tarafından satın alınmamıştır. Bu minibüsün ibret anıtı haline getirilmesini düşünmekteyiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER