O Katil Adli Tıp'a Sevk Edildi

ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesi’nde evi terk eden eşi 39 yaşındaki Gülay Güçlücan, kayınvalidesi 59 yaşındaki Fatime Kayabaşlık ve onun dini nikahlı eşi 64 yaşındaki Salih Bostancı’yı öldürmekten tutuklu yargılanan 43 yaşındaki Hüseyin Güçlücan, cezai ehliyetinin tam olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

O Katil Adli Tıp'a Sevk Edildi
Güdüllü Köyü’nde geçen yıl 21 Şubat’ta meydana gelen olayda işsiz Hüseyin Güçlücan, geçimsizlik nedeniyle evi terk eden 2 çocuğunun annesi 18 yıllık eşi Gülay Güçlücan ve kayınvalidesi Fatime Kayabaşlık ile pazarda karşılaştı. Hüseyin Güçlücan, eşi ve kayınvalidesi ile tartıştıktan sonra evlerine giderek pusu kurdu. Hüseyin Güçlücan, pazardan döndüklerinde Salih Bostancı’yı av tüfeği ile eşini ve kayınvalidesini de yine tüfekle yaralayıp ateşe vererek öldürdü.
 
Eşinin başka birisiyle ilişkisi olduğunu, ayrılmalarına da kayınvalidesi ile Salih Bostancı’nın neden olduğunu ileri süren Hüseyin Güçlücan’ın, Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Eşini öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, Fatime Kayabaşlık ve Salih Bostancı’yı öldürmekten de birer kez ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Hüseyin Güçlücan, cezai ehliyetinin tam olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’ne sevk edildi. Duruşma ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER