banner51

O İddialara Yalanlama

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, okul servislerinin içinde erkek ve kız öğrencilerin ’harem- selamlık’ şeklinde ayrı ayrı oturtulduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Gülay, "Biz sadece şoförün yanındaki ön koltukta kız öğrenciler ile çocukların yolculuk yapmamasını istedik" dedi.

O İddialara Yalanlama
 
Antalya’da önceki gün okul servisleriyle ilgili yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay servislerde dikkat edilmesi gereken kurallarla ilgili bir konuşma yaptı. Gülay, okul servislerinde kız öğrencilerle, çocukların ön koltukta oturtulmamasını istedi. Gülay’ın bu sözleri ’okul servislerinde harem- selamlık yolculuk’ şeklinde algılandı, bu yönde bazı haberler yayımlandı.
 
Bunun üzerine bugün bir açıklama daha yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay sözlerine açıklık getirdi. Gülay, Antalya’da 1448 okulda 430 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, servislerde kız ve erkek ayrımının söz konusu olmadığını söyledi. Böyle bir talimatları olmadığını belirten Gülay, şöyle konuştu:
 
"Ben ’Çocuklarımızın ve kızlarımızın güvenliği açısından şoförün yanında değil, arka taraflara oturması bizim tavsiyemiz’ dedim. Servislere güvenlik kamerası konulmasının yasal yönlerini araştıracağız. ’Eğer yasal olursa, birlikte karar alacağız ve servislerin içine kamera koyup bunun velilerimiz tarafından da izlenmesi bizim en büyük arzumuz’ dedim. Bunu can güvenliği açısından çocuklarımızın herhangi bir kazada tehlikeye maruz kalmamaları için arkaya oturmalarını istedik. Ayrıca ön koltukta şoförle sohbet sürücünün dikkatini dağıtabilir. Şoförlerin dikkatlerinin dağılmaması için kızlarımızın ve çocuklarımızın arkaya oturmalarının sağlanmasını söyleyerek sözlerimi bitirdim. Kızlar ayrı koltuklara, erkekler ayrı koltuklara otursun gibi bir sözümüz, isteğimiz olmadı."
 
BİR KOLTUKLA AYRIM MI OLUR
 
Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin ise harem- selamlık tartışmasına neden olan ön- arka koltuk sözünün sadece şoförün yanındaki koltukla ilgili olduğunu söyledi. Şahin, öğrenci velilerinin de şoförün yanındaki ön koltukta çocuklarının oturmasını istemediğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER