banner9

O Genci İtfaiye Kurtardı

Mersin’de 22 yaşındaki Levent Resul Turhan, minyatür Kızkalesi’nin kulesine düşerek yaralandı. Yaralı genç, itfaiye ekipleri tarafından kule duvarı kırılarak kurtarıldı.

O Genci İtfaiye Kurtardı
 
Olay, dün gece merkez Yenişehir İlçesi Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan Kültür Parkı’ndaki minyatür olarak dizayn edilmiş Kızkalesi alanında meydana geldi. Levent Resul Turhan, arkadaşlarıyla futbol maçı yaparken iddiaya göre top kalenin kulesinin üstüne gitti. Turhan, topu almak için kuleye çıkmasının ardından bir anda dengesini kaybederek 5 metre yükseklikten beton ve hafriyat kalıntılarının üzerine düştü. Kulenin içine düşen Turhan’ı çıkarmak isteyen arkadaşları başarısız olunca durumu polise bildirdi.
 
Polisin uyarısı ile olay gerine gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri kazazedeyi bulunduğu alandan vinç yardımı ile kurtarmak amacıyla çalışma başlattı. Yaralı Turhan’da kırık ve iç kanama olabileceğini göz önüne alan ekipler, duvarı kırmaya karar verdi.
 
Duvarın balyozla kırılmasının ardından kuleye giren sağlık ve itfaiye ekipleri yaralı genci sedye ile çıkardı. Vücudunun bazı bölgelerinde kırık tespit edilen Levent Resul Turhan, ambulansla Mersin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER