banner51

O Çatışmada Ölenlere Son Görev!

Mersin’de, bir akaryakıt istasyonunda yaşanan silahlı çatışma hayatını kaybeden 49 yaşındaki Cengiz Yıldız ile 38 yaşındaki Aydın Çelik toprağa verildi.

O Çatışmada Ölenlere Son Görev!
 
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda dün İbrahim Güder’e ait petrol istasyonunda çıkan ve 4 kişinin de yaralandığı çatışmada hayatını kaybeden Cengiz Yıldız ile Aydın Çelik’in cenazeleri, otopsinin ardından ailelerine teslim edildi. 2 çocuk babası Yıldız’ın cenazesi Kocavilayet Mezarlığı’nda, 1 çocuk babası Çelik’in cenazesi ise Menteş Mezarlığı’nda göz yaşları arasında toprağa verildi. Cengiz Yıldız’ın yakınları, gazetecilerin cenaze namazında görüntü almasına izin vermedi.
 
SEN BENİM ADIMI LEKELEDİN
 
2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı çatışmanın detayları ise ortaya çıktı. Cengiz Yıldız’ın 15 yıldır çalıştığı istasyonda dışarıya akaryakıt pazarladığı iddiası üzerine İbrahim Güder’in işten çıkardığı ve bu nedenle de aralarında husumet oluştuğu öne sürüldü. Olay günü akaryakıt istasyonuna gelen Cengiz Yıldız’ın İbrahim Güder’e ’Sen benim adımı lekeledin. Sen bana hırsız diyorsun’ diyerek tartıştığı ve tartışmanın ardından Yıldız’ın tabancayla ateş etmeye başladığı, çalışanların da karşılık vermesi üzerine çatışma çıktığı belirtildi.
 
FACİADAN DÖNÜLDÜ
 
Olay yerinde inceleme yapan polis, istasyon içerisinde bir tabanca daha buldu. Polisin çok sayıda boş kovan bulduğu çatışmada kurşunların akaryakıt dolu herhangi bir pompaya isabet etmemesi büyük şans olarak değerlendirildi. Ayrıca çatışmada ölen Cengiz Yıldız ile Aydın Çelik’in çok yakın arkadaş oldukları belirtildi.
 
Öte yandan çatışmada yaralanan Mert Şahin taburcu olurken, diğer yaralılar İbrahim Güder, Nevzat Gümüştaş ile Mustafa Yunusoğlu’nun ise tedavilerinin devam ettiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER