banner51

'O Benim Ayaklarımdı'

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde meydana gelen maden faciasında mahsur kalan ve halen arama çalışmaları süren 22 yaşındaki Ömer Cansu’nun bedensel engelli ağabeyi 25 yaşındaki Abdurrahman Cansu, ’’Kardeşim beni evimizin önündeki yokuştan omzumdan destek vererek indirip çıkarıp egzersiz yaptırıyordu. O benim ayaklarımdı’’ dedi.

'O Benim Ayaklarımdı'
 
Başyayla İlçesi’ne bağlı Üzümlü Köyü’nde annesi, babası ve engelli ağabeyiyle aynı evde yaşayan Ömer Cansu’nun, oturdukları tek katlı evin toprak tavanından yağmur ve kar suyu akmaması için üstünü naylonla örtmeleri dikkat çekti.
 
BALKON YAPARKEN DÜŞÜP ENGELLİ KALMIŞ
 
Kardeşinin çalışacak başka bir iş bulamadığı ve maddi imkansızlıktan dolayı madende çalıştığını belirten ağabeyi Abdurrahman Cansu, bedensel engelli olmasına neden olan olayı şöyle anlattı:
 
’’Yaklaşık 6 yıl önce 2 katlı ahşap evimizin balkonunu yaparken yere düştüm ve vücudumun belden aşağısı felç oldu. Birçok doktora gittik ve fizik tedavi önerdi. Belirli zamanlarda devlet hastanesinde fizik tedavisi oldum ama yeterli olmadı. Maddi imkansızlıklardan dolayı düzenli bir şekilde fizik tedavi yaptıramadım. Ama kardeşim Ömer evimizin önündeki yokuştan omzumdan destek vererek indirip çıkararak bana egzersiz yaptırırdı. O benim ayaklarımdı. Şimdi bu facianın yaşanmasına dene olanlar beni bu yokuştan çıkaracak mı?" 
 
Abdurrahman Cansu’nunsöz ettiği yokuşun ise yaklaşık 200 metre olduğu belirtildi. 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER