O Arkadaşlara 20'şer Yıl Hapis Cezası

Adana’da 17 yaşındaki Tugay Tuğlucan’ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan ve suçu birbirlerinin üzerine atan 20 yaşındaki Ozan Sefil ile aynı yaştaki arkadaşı Emre Pelit, 20’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

O Arkadaşlara 20'şer Yıl Hapis Cezası
Olay, 8 Ağustos 2014’te merkez Sarıçam İlçesi’nin Suluca Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir yıl önce futbol oynarken tartıştıkları için aralarında husumet oluşan Tugay Tuğlucan ile Ozan Sefil mahalle meydanında karşılaştı. Bu kez Ozan Sefil ile Tugay Tuğlucan arasında uyuşturucu konusunda çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Ozan Sefil ile arkadaşı Emre Pelit’in bıçakladığı Tuğlucan götürüldüğü hastanede hayatını kaybederken 2 arkadaş tutuklandı.
 
BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR
 
Emre Pelit ile Ozan Sefil, hakkında yaşı küçük çocuğu kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ozan Sefil, kendisinde olan Tugay Tuğlucan’a ait kuru sıkı tabancayı iade etmek üzere internet kafeye gittiğini belirterek, "Orada Tugay’a, esrar sattığını söyleyince kızdım bağırdım, tokat attım. Emre’yi göstererek ’bunların yanında bana niye tokat atıyorsun’ diyerek kendisine verdiğim kuru sıkı tabancayla Emre’ye doğru ateş etti. Birbirlerine bıçak çektiler ben ayırmak isterken yaralandım. Emre omuzumdan destek alarak bıçağı Tugay’ın kalbine vurdu. Sonra bıçağı atarak kaçtı" dedi.
 
Emre Pelit ise Ozan Sefil’den bakmak için aldığı bıçağı sonra geri verdiğini öne sürerek savunmasında şunları söyledi:
 
"Ozan kalkıp birden Tugay’a vurmaya başladı. Tugay el kaldırıyordu ama vurmuyordu, küfür edince ben de tokat attım. Tugay beni de yaralayınca olay yerinden ayrıldım. Ben Tugay’ı bıçaklamadım."
 
Mahkeme heyeti, Emre Pelit ve Ozan Sefil’e basit tahrik ve iyi hal indirimi uygulayarak 20’şer yıl hapis cezası verdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER