O Altgeçitte Sona Yaklaşıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Küçükçekmece/Cennet Mahallesi Metrobüs İstasyonuna yaya ve engellilerin erişimini kolaylaştırmak  amacıyla, mevcut yaya üstgeçidini yıkarak kaldırdı. Yerine hizmet verecek, D-100 Karayolu altına inşa edilen yeni yaya altgeçidi inşaatı çalışmalarında da son aşamaya gelindi.

O Altgeçitte Sona Yaklaşıldı
 
 İBB Basın Danışmanlığı’ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi;
 
"İnşası tamamlanmak üzere olan yeni yaya altgeçidinden Metrobüs İstasyonuna yaya bağlantısının yapılabilmesi için, Metrobüs İstasyonunun Avcılar-Topkapı istikametinde, Metrobüs araç trafiğine kapatılması gerekmektedir. Çalışmalar, 26 Eylül 2014 saat 22:00’da başlayıp 3 Ekim 2014, saat: 06:00’ya kadar, 7 gün boyunca, 200 metrelik bir alanda devam edecektir.
 
Çalışma süresince, Metrobüs araçlarının olumsuz etkilenmemesi için, kapatılan Avcılar-Topkapı istikametindeki Metrobüs şeridi, D-100 Karayolu Topkapı- Avcılar istikameti sol şeridine yönlendirilecektir. 200 metrelik alandaki çalışmaya yönelik, her türlü geçici işaret ve yönlendirmeler yerinde yapılacaktır.
 
Sürücülerin D-100 Karayolu Topkapı-Avcılar istikametinde yaşanacak trafik yoğunluğundan etkilenmemesi için alternatif güzergahları kullanması önerilir."
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER