Nuri Alço Taktiğine 11 Yıl Hapis

Kayseri’de, verdiği hap sonrasında kendinden geçen 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan sanığa yapılan yargılama sonrasında, 11 yıl hapis cezası verildi.

Nuri Alço Taktiğine 11 Yıl Hapis

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu yargılanan sanık Y.G., hazır bulunurken, mağdur olan 14 yaşındaki G.D. şikayetini Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazılı olarak verdi. Duruşmada okunan şikayet dilekçesinde G.D., "Y.G. ile Mimarsinan Parkı’nda tanıştım. Bir ara kendisine başımın ağrıdığını söyledim. Bunun üzerine Y.G. bana bir hap verdi. ne olduğunu sorduğumda bana ’Eczane hapı’ cevabını verdi. İlacı içtikten sonra kendimden geçtim. Daha sonra da beni evine götürerek, bir kaç kez ilişkiye girdi" iddiasında bulundu.

Şikayet dilekçesi okunduktan sonra savunması alınan sanık Y.G. ise, "Üzerime atılı olan suçlamayı kabul etmiyorum. Olayın olduğu söylenen tarihte benim babam vefat etmişti. Babamın vefat ettiği bir zamanda ben nasıl böyle bir şey yapabilirim. Benim bir çocuğum var. Çok mağdur olduk. Adaletinize sığınıyorum. Ayrıca bana suç atan G.D. ile yüzleşmek istiyorum. O söylediklerini benim yüzüme söylesin" dedi.
 
Mağdur G.D.’ye, yaptığı şikayet dilekçesinin ardından ulaşılamadığı öğrenilirken, Y.G. yapılan yargılama sonucunda ’Zincirleme Cinsel İstismar ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’dan suçlu bulunarak 11 yıl 5,5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER