Nepal Depreminde Yaşadıklarını Anlattı

Çanakkaleli 25 yaşındaki Hazal Akkarpat, tatil için gittiği Nepal’de, kaldıkları otelde yakalandıkları deprem sırasında yaşadıkları korku dolu anları anlattı. 

Nepal Depreminde Yaşadıklarını Anlattı
 
İstanbul’da bir tekstil fabrikasında çalışan ve 3 arkadaşı ile 24 Nisan tarihinde tatil için Nepal’in Kathmandu kentine giden Hazal Akkarpat, binlerce kişinin ölümüne neden olan deprem anını yaşadı. Depremde, kaldıkları otelinde hasar gördüğünü belirten Hazal Akkarpat, Çanakkale’ye ailesinin yanına döndükten sonra, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Yıllık izinlerinde dört arkadaş Nepal’e tatile gittiklerini ve depreme Kathmandu kentinde kaldıkları otelde yakalandıklarını söyleyen Hazal Akkarpat, "Şehir merkezine gezmeye gidecektik ve birinci katta bizi götürecek aracı bekliyorduk. Önce hafif sallanmaya başladık. Sonradan şiddetlendi. Hemen masanın altına girdim. Birbirimize ’deprem geçsin hemen çıkıyoruz’ dedik. Ben kendi adıma bir an oradan çıkamayacağımızı düşündüm. Göçük altında kalırsak, daha uzun süre hayatta kalabilmek adına bir an suya ulaşmaya çalıştım. Deprem anı bize çok uzun geldi. Biteceğine inanamadık" dedi.
 
Kaldıkları otel bölgesinde fazla yıkım olmadığını, ancak kaldıkları otelin hasar gördüğünü belirten Hazal Akkarpat, "Deprem anında şehirde bir toz bulutu gördük. Daha önce böyle bir deprem yaşamamıştım. Sıvalar döküldü. Ayakkabılarımızın üzerinde sıva parçaları vardı. Dışarıya çıktığımızda birbirimizin bacaklarımızın nasıl titrediğini gördük. Deprem sonrası elektrik ve internet gitmediği için ailelerimize hemen ulaştık ve sağ olduğumuzu ilettik. Konsolosluğa da ulaşıp durumu bildirdik. 2 Mayıs’ta dönecektik. Ama dün (Pazar) akşam İstanbul’a döndük" diye konuştu. Deprem anında kaldıkları otel bölgesinde yıkılan bina olmadığı için bu kadar ölü olacağını tahmin etmediklerini de söyleyen Hazal Akkarpat, "Hatta deprem sonrasında, bu depremin Türkiye’de olması halinde daha farklı sonuçları olabileceğini konuştuk. Ama diğer bölgelerde yıkım fazla olmuş. En son 3 bin 900 ölü olduğunu duyunca çok şaşırdık ve üzüldük" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER