banner9

Nefes Kesen Kovalamaca

Polisin ’dur’ ihtarına uymayıp otomobille kaçan şüpheliler kovalamaca sonunda yakalandı. Otomobilde yapılan aramada 1 kuru sıkı tabanca, elektro şok cihazı ve sallama olarak adlandırılan bıçak ele geçirildi.

Nefes Kesen Kovalamaca
 
Olay, dün saat 21.45’de merkez Selçuklu İlçesi Alaaddin Bulvarı otobüs duraklarının bulunduğu bölgede meydana geldi. İddiaya göre ’155 Polis İmdat’ hattına araç içinde bulunanların birinde tabanca olduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçen polis, 42 BVV 93 plakalı otomobili takibe aldı. Kısa süren takibin ardından polis, otomobil sürücüsüne ’dur’ ihtarında bulundu.
 
Sürücü, polisin ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Panikle otobüs duraklarının olduğu bölgeye giren otomobil, kendisini takip eden polisin otomobille önünü kesmesi sonucu yakalandı. Polis, silah çekerek etkisiz hale getirdiği şüphelileri, yere yatırarak kelepçeledi.
 
Otomobil sürücüsü Önder K. (36), kardeşi Ömer K. (31) ve Murat A. (46) gözaltına alındı. Otomobilde yapılan aramada ise bir adet kuru sıkı tabanca, elektro şok cihazı ve sallama tabir edilen bıçak ele geçirildi.
 
Polise verdikleri ilk ifadelerinde tabancayı   yakalatmamak için kaçtıklarını ileri süren şüpheliler hakkında, ’Ateşli Silah, Bıçaklar ve Diğer Aletler’ kanununa muhalefetten para cezası ve adli işlem yapılacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER