Nazilli'de Saldırı İçin Protesto Yapıldı

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, HDP ve sivil toplum örgütleri, Ankara Tren Garı Kavşağı’nda meydana gelen bombalı saldırıyı protesto etti.

Nazilli'de Saldırı İçin Protesto Yapıldı
Belediye Meydanı’nda toplanan yaklaşık yüz kişilik grup, Ankara Tren Garı Kavşağı’nda meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı. Eyleme HDP Nazilli İlçe Başkanı Sinan Çakmakçı, parti yöneticileri, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi temsilcileri de katıldı. Grup üyeleri, ’Ankara 10.10.2015 unutmayacak bu halk’ ve ’Lice, Şırnak, Soma, Gezi, Rojova katliamlarına sessiz kalma’ yazılı pankartlarını açarken, hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunda bulunduktan sonra bir süre oturma eylemi yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Nazilli Temsilcisi Hamdi Yıldırım, "Türkiye’nin her yerinden gelerek savaş politikalarına karşı çıkmak ve barış talebini haykırmak isteyenlere tahammül edilememiş barışçıl eyleme katılanlar hedeflenmiştir.
 
Barış mitingine yapılan saldırıyı lanetliyor, tüm halkımızı geleceğe sahip çıkmaya, bütün imkanlarıyla bu faşist saldırı ve provokasyonlara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz" dedi. Grup oturma eyleminin ardından sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER