Nazife'nin Dramı

Aydın’da 37 yaşındaki Nazife Aydın’ın geçen yıl meydana gelen trafik kazasında eşinin yanarak ölmesiyle yaşamı kabusa döndü. Kendisini dövdüğü için önce şikayetçi olup sonra vazgeçtiği resmi nikahsız eşinin açılan kamu davası nedeniyle 8 günlüğüne cezaevine girmesi ardından, kira borçları nedeniyle evden de çıkartılan Nazife Aydın, 11 yaşındaki oğlu Mehmet ile sokakta kaldı. El arabasına yüklediği eşya ile yaya 45 kilometre yol katederek eşinin tutuklu bulunduğu ...

Nazife'nin Dramı
Aydın’da geçimini hurda toplayarak sağlayan Nazife Aydın, geçen yıl eşinin trafik kazasında yanarak ölmesi üzerine oğlu Mehmet ile ortada kaldı. Eşinin ölümü ardından maddi sıkıntı çeken ve kimsesi de olmadığı belirtilen Nazife Aydın, 8 ay önce tanıştığı 47 yaşındaki Ü.T. ile birlikte yaşamaya başladı. Bir süre sonra resmi nikahsız eşinin kendisini dövdüğünü öne süren Aydın, savcılığa giderek şikayetçi oldu. Kadın daha sonra şikayetinden vaz geçti. Ancak, hakkında kamu davası açılan Ü.T.’ye daha önce ’uzaklaştırma cezası’ verildiği göz önüne alınarak verilen 8 gün hafif hapis cezası ertelenmedi ve para cezasına da çevrilmedi. 
 
Nazilli’ye gelen Ü.T. burada polis tarafından yakalandıktan sonra cezaevine gönderildi.
 
Ev sahibi, birikmiş ev kiralarını ödeyemeyen ve eşinin de tutuklandığını öğrendiği kadını oğluyla birlikte kapı önüne koydu. Talihsiz kadın, eşyalarını el arabasına yükleyip, eşinin tutuklu olduğu 45 kilometre uzaklıktaki Nazilli’ye 4 gün yürüyerek geldi. Nazife Aydın, pazartesi gecesini cezaevi yakınındaki Pınarbaşı Mahallesi’ndeki arazide geçirmeye karar verdi. Burada çaresizlikten hıçkırarak ağlayan Aydın’ı gören çevredekiler durumu polise bildirdi. Çevredekiler 4 günden bu yana aç olduklarını öğrendikleri anne ve oğluna yiyecek vererek, karınlarını doyurmalarını sağladı. Çaresiz kadının eşi cezaevinden çıkana kadar, oğluyla burada konaklayacaklarını söylemesi üzerine, polis herhangi bir müdahalede bulunmadan ayrıldı.
 
Astım, bronşit ve kalp rahatsızlığı nedeniyle ilaç kullandığını belirten Nazife Aydın, şöyle dedi:
 
"Oğlum Mehmet, bu yıl Gazipaşa Ortaokulu’na başladı. Yaşadıklarımız nedeniyle bir hatadır okula gidemiyor. Okul müdürü durumuz nedeniyle devletin oğlumu elimden alıp, yurda yerleştirebileceğini söyleyince çok korktum. Oğlumdan asla ayrılmam. Ondan ayrılmak sonum olur. Suriyeliler’den önce bizlere yardım etsinler. Oğlumla aç ve açıktayım. Eşim cezaevinden çıktığında ona iş verilip, bizlere sahip çıkılması için yardım bekliyorum. İnşallah, bu feryadımızı duyar."
 
BELEDİYE BAŞKANI ALICIK YARDIM ELİNİ UZATTI
 
Perişan haldeki anne ve oğluna MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, sahip çıktı. Başkan Alıcık, zabıta ekiplerine talimat verip, Nazife Aydın ve oğlunun bir otele yerleştirilmesini istedi. Oteller üzerleri kirli olan anne-oğlu kabul etmedi. Bunun üzerine zabıta ekipleri, kendi evlerine götürdükleri kadın ve oğluna temiz kıyafetler verip, giydirdikten sonra, tekrar otele getirip, yerleştirdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER