Nazan'a Aile Sevgisini Yaşattılar

Samsun’da yaşan 41 yaşındaki Nurhan ve emekli astsubay 47 yaşındaki Mustafa Çakmakoğlu çifti, 5 yaşındaki Nazan Şahin’e 2.5 yıl önce koruyucu aile oldu. Küçük Nazan, Çakmakoğlu çifti ile aile sevgisini ve sıcaklığını tattı.

Nazan'a Aile Sevgisini Yaşattılar
Samsun’un Atakum İlçesi’nde yaşayan 25 yıllık evli ve 2 çocuk annesi Nurhan ile Mustafa Çakmakoğlu çifti, 2.5 yıl önce Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvası’nda devlet korumasında kalan 5 yaşındaki Nazan Şahin’i koruyucu aile olarak yanlarına aldı. 2.5 yıldır koruyucu ailenin yanında kalan küçük kız, aile sevgisini yaşadı. Çakmakoğlu çifti Nazan’a koruyucu aile olmalarının ardından onu 3’ncü çocukları saydı.
 
Nurhan Çakmakoğlu, koruyucu aile olup Nazan’ı aileye aldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Çocukları çok seviyorum. Bir kız bir oğlum var ama biz devlet kurumundaki bir çocuğun da ailesi olsun istedik. Onun da bir anne-baba sevgisine ihtiyacının olduğunu düşündük. Nazan evimizin neşesi, huzuru. Biliyorum ki devletimiz kurumlarda kalan çocuklara her türlü imkanı hatta bir ailenin verebileceğinden daha fazla imkanlar veriyor. Ama bir anne-baba ve aile sıcaklığı çok ayrı. Bunlar bir çocuk için çok farklı şeyleri ifade ediyor. Biz onu vermeye çalıştık. Ben durumu imkanı olan ailelerin koruyucu aile olmalarını mutlaka tavsiye ederim" dedi.
 
Mustafa Çakmakoğlu, koruyucu aile olmanın eşinin fikri olduğunu dile getirerek, "7 yıl önce Antalya’da ikamet ederken orada da koruyucu aile olmak için bir teşebbüsümüz oldu ancak nasip olmadı. Daha sonra başvurduk ve koruyucu aile olduk. Biz istedik ki topluma bir kişiyi daha bizim çocuklarımız gibi kazandıralım. Nazan ailemize katıldığında 2.5 yaşındaydı. O artık ailemizin bir parçası. Ben de, eşim de standardımızı Nazan’a göre belirledik. Sabah kalma saatimiz, seyahatlerimiz, yemeğimiz hep Nazan’a göre ayarlıyoruz. Toplum bireylerden oluşur bireyleri de aileler oluşturur. Çocuklarında aile ortamında büyümesi gerekiyor. Bizde devlet korumasında bir çocuğu yanımıza alarak aile ortamında aile sıcaklığında, kendi çocuklarım gibi yetiştirmek istedik. Ben herkese tavsiye ediyorum. Biz bir kişinin hayatını değiştirelim amacıyla buna karar verdik" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER