Narkotim Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırmıyor

Adana’da uyuşturucuya savaş açan Narkotim Büro Amirliği ekipleri; kafeterya, market ve terk edilmiş binalar ile okul önlerinde uygulama yaptı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı uygulama nedeniyle okul yöneticileri polislere teşekkür etti ve uygulamanın sık sık tekrar edilmesini talep etti.

Narkotim Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırmıyor
Okullar ve çevresinde uyuşturucu kullanımının arttığı iddialarını incelemeye alan Narkotim ekipleri, çalışma başlattı. Ekipler, uyuşturucuya duyarlı köpeklerle okullar ve çevresinde uygulama yaptı. Başta liseler olmak üzere, okullar bölgesi olarak adlandırılan ve eğitim kurumlarının yoğun olduğu bölgelerdeki uygulamaya uzman narkotik polisleri katıldı. Ayrıca çevredeki kafeterya, market ve terk edilmiş binalar da araştırıldı. Polisler, tezgah atlarından tuvaletlere, mutfaktan bodrum katlarına kadar her yeri didik didik aradı. Okul yöneticileri, uygulamanın sık sık tekrar edilmesini talep ederken uygulamada herhangi bir suç unsuru elde edilemedi.
 
Uyuşturucu kullanım yaşının 12’ye kadar düştüğü Adana’da uyuşturucuyla mücadele eden Narkotim ekipleri, son 1 ayda düzenlediği 106 ayrı operasyonda 165 kilo uyuşturucu ele geçirdi, yakalanan 91 şüpheli ise tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER