Muş'ta Cemaat Okullarında Arama

Muş’ta Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen okul ve dershanede polis tarafından inceleme, arama yapıldı.

Muş'ta Cemaat Okullarında Arama
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube ekipleri tarafından Özel Çağlayan Ufuk İlkokul, Ortaokul ve Lisesi ile FEM dershanesinde sabah saatlerinde arama yapıldı. Polis, okul ve dershanede inceleme yaparken hafta sonu kurslara gelen öğrenci ve veliler içeriye alınmadı. Aramaların devam ettiği sırada Lale Eğitim Öğretim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şendur, öğrenci velilerinin de katılımıyla okul bahçesinde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ’rutin denetim ve inceleme’ adı altında ’baskın’ yapıldığını savunan Şendur, şunları söyledi:
 
"Muş’un parlayan yıldızı, başarı abidesi olan Özel Çağlayan Ufuk okulumuza polis nezaretinde baskın yapılmıştır. Sürekli şehit haberlerinin geldiği bir dönemde, okulumuzdaki merdiven aralıklarına ülke güvenliğinden daha fazla ehemmiyet gösterilmesi, içinde bulunduğumuz vahameti açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Daha düne kadar okulumuzun ve diğer eğitim kuruluşlarımızın açılışlarında kurdele kesmek için sıraya girenler, bugün bu okullara zulüm yapmak için birbirleriyle yarışmaktadırlar."
 
’EĞİTİM KURUMUYUZ, TERÖR YUVASI DEĞİL’ 
 
Eğitim kurumlarında yapılacak denetimlere karşı olmadıklarını kaydeden Mustafa Şendur söylediri şöyle sürdürdü:
 
"Spor ve sosyal alan etkinliklerinde il dereceleri yaptığı ve hiçbir zararlı alışkanlığın kapısından giremediği eğitim kurumlarımıza, bu şekilde bütün devlet kurumlarının görevli elemanları ile müdahalede bulunmasını, sanki terör örgütü yerine koyularak onlarla polis ve görevlilerle baskın yapılmasını kınıyorum. Hep devletinin ve milletinin yanında olmuş bir eğitim kurumuyuz, terör yuvası değil. Bu durumu, tamamen eğitim kurumlarımız yeni eğitim öğretim yılına hazırlanırken itibarını zedelemek, çevre halkın gözünden düşürmek amacıyla diye düşünüyorum."
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER