banner51

'Muhtarlık Olgusu Yayılmalıdır'

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Türkiye’deki muhtarlık sistemini yurt dışında düzenlenecek sempozyumlarla anlatacaklarını söyledi.

'Muhtarlık Olgusu Yayılmalıdır'

Genel Başkan Akdeniz, Muhtarlar Konfederasyonu olarak, muhtarlar adını hiç yapılmamış projeleri uygulamaya koymaya çalıştıklarını belirterek, “Bilindiği üzere muhtarlar tarihinde hiç olmayan bir sempozyuma geçtiğimiz yıl imza atmıştık" dedi.

’’AMACIMIZ MUHTARLIK OLGUSUNU DİĞER ÜLKELERE YAYMAKTIR’’
 
Bu yıl Bosna’da yerel yönetimler alanında, Türkiye’deki muhtarlık uygulaması yurt dışında anlatacaklarını ifade eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, "Türkiye’ye özgü olan yerel yönetimin ilk ayağı muhtarlık sistemimizi yurt dışına benimsetmek, uygulamanın Türkiye’de nasıl yapıldığını, artılarını, eksiklikleri ve olması gerekenleri konuşacağız. Yerel yönetim biçimlerini başka ülkelere benimsetmek güçlü devleti beraberinde getirir. Biz muhtarlar olarak, kendi modelimizi bir başka ülkeye götürdüğümüz ölçüde ülkemize hizmet etmiş oluruz. Amacımız muhtarlık olgusunu diğer ülkelere yaymak olacaktır. O sebepten ötürü Bosna’da sonbaharda yapacağımız bu sempozyumu önemsiyoruz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER